Dogdancing

5.-10.8.2018 Dogdancing tábor, Poniklá, Krkonoše

Náš oblíbený tábor jsme absolvovaly již letos podruhé a opět jsme si pěkně zatrénovaly – Nika i Dáša. Podařilo se nám zvládnout další zkoušku HTM2, ale jen na Velmi dobře, takže jsme se s Nikou sice zlepšily (na jaře jsme se diskly), ale potřebujeme ji složit na Výborně. Tak to zkusíme ještě jednou na podzim :-)

HTM2-Velmi dobře

Takhle jsme tam trénovaly :-)

8.3 – 11.3.2018 Prodloužený víkend DD v Lesné

První letošní prodloužený víkend intenzivního tréninku dogdancingu jsme strávily s Nikou v Lesné, Krušné hory. Ač březen tak nás čekal na horách sníh, ze kterého měla největší radost Nika :-)

 

22.10.2017 – DD zkouška DWD2

22.10.2017 jsme vyrazily s Nikou do Jenštejna na druhý pokus o zkoušku Dances with Dogs (DWD) 2. úroveń. Sice jsme ji nedaly jako na trénincích na 100%, ale přesto se nám podařilo ji složil na Výborně. Nika mi udělala velkou radost, protože ji ani jednou nenapadlo se odpojit a jít si začuchat a celou dobu se na mě soustředila. Vzhledem k tomu, že se na mě musela soustředit téměř tři minuty a pamlsek nebyl v dohledu, je to pro mou malou kernici velký úspěch :-)

Nika s cenou

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No a ještě jsem nenapsala, že k Dáše a Nice nám přibyla ještě 10ti letá tátova kníračka Oxana.

Takhle holky večer okupují gauč, když se páníčkové dívají na televizi :-)

Holky - večerní siesta

15.10.2017 – Seminář Rally Dogdance

S Nikou jsme se zúčastnily semináře „Rally Dogdance“ vedeného německou zakladatelkou toho nového dogdancingového sportu Katharinou Henf.

Základem je vymezený prostor, na kterém jsou umístěné cedule s čísly a pokyny, jaký taneční prvek se psem má psovod udělat. Je to vlastně kombinace agility parkuru (cviky jsou číselně označené a je třeba je dle číselné řady postupně provést) a dogdancingu (cviky jsou z dogdancingu).

Začíná se startovní pozicí a pak se pokračuje dle čísel až do finální pozice. Celou dobu hraje psovodem vybraná hudba a psovod se mezi čísly pohybuje v rytmu hudby a v prostoru u čísla provede předepsaný cvik.

Na rozdíl od heel pozic v dogdancingu, kde je předepsaných 10 heel pozic, je zde třeba psa naučit 18 heel pozic. Jinak všechny ostatní cviky v nulté a první úrovni Rally DD jsou podobné jako v 1. úrovni DD.

 

Účastnící semináře :-)

Slalom do strany

Startovní pozice

29.8. – 2.9. Psí triky s Katkou Veinlichovou, Peruc

Další tábor plný dogdancingových cviků s novou trenérkou, Katkou Vainlichovou. Tentokrát v kempu v Peruci, která je od nás kousek, tedy asi 50 km :-)

Katka je moc prima, poradila nám a ukázala další nové cviky, takže máme s Nikou zase co trénovat.

Nika trochu řešila prostředí, tak jsme začaly s vodítkem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trénujeme daleké obíhání

 

 

 

 

 

 

 

 

Katka cvik 1

 

 

 

 

 

 

 

 

Katka cvik 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Katka cvik 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Peruc společné foto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16. – 22.7.2017 DD tábor Celnice, Nové Hrady

Tak jsme se po roce opět vrátily s holkami do penzionu Celnice v Nových Hradech :-)  Letos jsme měly tréninky ale jinak. Dopoledne běhala Dáša agility na jednoduchých parkurech (kvůli operované noze) a odpoledne trénovala Nika dogdancing. Mezi tréninky jsme chodily na dlouhé procházky a jezdily po krásném okolí :-)

Nejhezčí výlet byl do Terčina údolí u Nových Hradů.

Terčino údolí - říčka Stropnice

 

 

 

 

 

 

 

 

Terčino údolí - říčka Stropnice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Terčino údolí - vodopád

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Terčino údolí - památný dub

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další výlet pouze paniček do Třeboně na kapří hranolky do restaurace Šupina :-)

Schwarzenbergská hrobka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Třeboň - paničky :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Třeboňské náměstí

 

 

 

 

 

 

 

Třeboň - konečně kapr :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No a na závěr dvě společné pózy Bony a Niky:-)

Bona a Nika - panáček

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bona a Nika - poklona

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.-2.7.2017 Taneční prázdniny začátek

Prázdniny jsme roztančily s Nikou na intenzivce s Vandou Gregorovou ve Vrbském mlýně ve Vojkově u Benešova.

Moc pěkně jsme si zatrénovaly a navíc nám Vanda přivezla talíř za mistra v tancování 1. úrovně, kterého jsme dosáhly s Nikou vytancováním 4 zkoušek ve 4 divizích na výbornou :-)

MoD1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jupííí :-)

 

5. – 8.5.2017 Tábor DD Poniklá

Tak jsme opět vyrazily s Nikou na DD tábor do našeho oblíbeného penzionu „Krakonošovo zátiší“, který se nachází na trase z Jilemnice do Harrachova v malebné podhorské obci Poniklá. U penzionu jsou dvě hřiště, na kterých se dá perfektně trénovat. No a když prší, dá se trénovat uvnitř v prostoru na squash :-)

Penzion

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tento tábor se lišil od minulých tím, že jsme navíc museli trénovat tanec i my páníčkové s taneční cvičitelkou Terezkou Zůnovou. To abychom to našim miláčkům nekazili :-)

Ačkoliv týden před odjezdem byla pěkná zima, my jsme nakonec měli počasí nádherné, přímo ideální na tréninky a procházky po okolí.

Poniklá okolí

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poslední den byly postupové zkoušky z DD a nám se konečně zdařilo složit poslední zkoušku HTM1. Tato čtvrtá zkouška nám chyběla, abychom s Nikou získaly  Mastera v Dogdancingu 1. úrovně. Měla jsem obrovskou radost :-)

Poslední zkouška HTM1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.4.2017 – Zahájení jara tancem

Po měsíční pauze jsme opět začaly trénovat Dogdancing. 2. 4. 2017 na cvičáku v Úněticích pod taktovkou Vandy Gregorové :-)

Ta měsíční pauza byla trochu znát, navíc jsme byly poprvé opět na trávě, po které se proháněly asi ovečky. Pro Niku to bylo se všemi těmi pachy dost náročné a trochu jí trvalo, než se zase na mě dokázala soustředit.

Ale bylo nádherné jarní počasí, sluníčko a teplo a tak jsme si to hezky užily.

Panáček

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Synchro 1 - sedíme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Synchro 1 - panáčkujeme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Synchro 2 - otočky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Synchro 3 - packy

 

21.12.2016 – Dogdancingový podzim

Podzim jsme věnovaly s holkami procházkám a cvičení Dogdancingových triků a s Nikou jsme navíc pilovaly sestavy pro DD zkoušky.

Zkoušky DD 1. úrovně nejsou až tak náročné, ale pro teriéry a speciálně pro kerníky, tedy náročné jsou.

Vysvětlete kerníkovi, že ač jeho pradědečkové a prababičky si lítali po farmách a vesnicích a lovili všechno, co utíkalo, čuchali si kde chtěli a o všem si rozhodovali vlastním mozečkem, on má nyní poslouchat páníčka, stále se na něj soustředit a dělat věci, které vůbec k lovení nepotřebuje :-)

Takže výsledkem je, že naše skóre úspěšnosti ve skládání DD zkoušek je 1 : 1. To znamená 1 zkouška úspěšná a 1 zkouška disk. Jak říká trenérka Šimona, Nika pracuje buď na 100% nebo se přepne do svého světa :) Tak se nám nakonec podařily 3 zkoušky ze 4. V lednu půjdeme zkusit poslední zkoušku HTM 1. úrovně.

Video ze třetí zkoušky, která nás trochu potrápila, ač vypadá velmi jednoduše, ale pro Niku vydržet sedět nebo ležet, když panička tancuje byl „nadpsí“ výkon :)

Jinak přejeme všem klidné vánoční svátky :)