Dogdancing

14.7.-19.7.2019 Tábor DD/Hoopers, Na Celnici, Nové Hrady

Opět jsme vyrazily na tábor Dogdancingu a Hoopers do jižních Čech. Už jsme v penzionu Na Celnici byly dvakrát a vždy se nám tam moc líbilo. Minule trénovala Nika a Dáša a letos poprvé trénovala oba sporty Nika a Fanny. Nika jako zkušená závodnice a Fanny se s oběma sporty seznamovala.

14.-18.6.2019 DD tábor v Poniklé

V téměř 4 měsících s námi vyrazila i Fanny na svůj první DD tábor do Poniklé v Krkonoších. Nika jako zkušená tábornice opět trénovala 2x denně dogdancing a Fanny trénovala 1x denně dogfitness. Doma sice pár dogdancingových cviků už s Fanny trénujeme, ale na oficiální trénink je ještě malá :-) V každém případě to pro ni byla velká zkušenost a socializace. Na táboře se pohybovalo cca 15 pejsků, 4 mimina a hodně dospělých :-)   Fanča vše zvládla dobře, hlavně byla nadšená z tolika nových zážitků :-)

Fanny na čočce

Fanny na malých čočkách :-)

Nika čeká na povel :-)

Couvaný slalom :-)

5.-10.8.2018 Dogdancing tábor, Poniklá, Krkonoše

Náš oblíbený tábor jsme absolvovaly již letos podruhé a opět jsme si pěkně zatrénovaly – Nika i Dáša. Podařilo se nám zvládnout další zkoušku HTM2, ale jen na Velmi dobře, takže jsme se s Nikou sice zlepšily (na jaře jsme se diskly), ale potřebujeme ji složit na Výborně. Tak to zkusíme ještě jednou na podzim :-)

HTM2-Velmi dobře

Takhle jsme tam trénovaly :-)

8.3 – 11.3.2018 Prodloužený víkend DD v Lesné

První letošní prodloužený víkend intenzivního tréninku dogdancingu jsme strávily s Nikou v Lesné, Krušné hory. Ač březen tak nás čekal na horách sníh, ze kterého měla největší radost Nika :-)

 

22.10.2017 – DD zkouška DWD2

22.10.2017 jsme vyrazily s Nikou do Jenštejna na druhý pokus o zkoušku Dances with Dogs (DWD) 2. úroveń. Sice jsme ji nedaly jako na trénincích na 100%, ale přesto se nám podařilo ji složil na Výborně. Nika mi udělala velkou radost, protože ji ani jednou nenapadlo se odpojit a jít si začuchat a celou dobu se na mě soustředila. Vzhledem k tomu, že se na mě musela soustředit téměř tři minuty a pamlsek nebyl v dohledu, je to pro mou malou kernici velký úspěch :-)

Nika s cenou

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No a ještě jsem nenapsala, že k Dáše a Nice nám přibyla ještě 10ti letá tátova kníračka Oxana.

Takhle holky večer okupují gauč, když se páníčkové dívají na televizi :-)

Holky - večerní siesta

15.10.2017 – Seminář Rally Dogdance

S Nikou jsme se zúčastnily semináře „Rally Dogdance“ vedeného německou zakladatelkou toho nového dogdancingového sportu Katharinou Henf.

Základem je vymezený prostor, na kterém jsou umístěné cedule s čísly a pokyny, jaký taneční prvek se psem má psovod udělat. Je to vlastně kombinace agility parkuru (cviky jsou číselně označené a je třeba je dle číselné řady postupně provést) a dogdancingu (cviky jsou z dogdancingu).

Začíná se startovní pozicí a pak se pokračuje dle čísel až do finální pozice. Celou dobu hraje psovodem vybraná hudba a psovod se mezi čísly pohybuje v rytmu hudby a v prostoru u čísla provede předepsaný cvik.

Na rozdíl od heel pozic v dogdancingu, kde je předepsaných 10 heel pozic, je zde třeba psa naučit 18 heel pozic. Jinak všechny ostatní cviky v nulté a první úrovni Rally DD jsou podobné jako v 1. úrovni DD.

 

Účastnící semináře :-)

Slalom do strany

Startovní pozice

29.8. – 2.9. Psí triky s Katkou Veinlichovou, Peruc

Další tábor plný dogdancingových cviků s novou trenérkou, Katkou Vainlichovou. Tentokrát v kempu v Peruci, která je od nás kousek, tedy asi 50 km :-)

Katka je moc prima, poradila nám a ukázala další nové cviky, takže máme s Nikou zase co trénovat.

Nika trochu řešila prostředí, tak jsme začaly s vodítkem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trénujeme daleké obíhání

 

 

 

 

 

 

 

 

Katka cvik 1

 

 

 

 

 

 

 

 

Katka cvik 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Katka cvik 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Peruc společné foto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16. – 22.7.2017 DD tábor Celnice, Nové Hrady

Tak jsme se po roce opět vrátily s holkami do penzionu Celnice v Nových Hradech :-)  Letos jsme měly tréninky ale jinak. Dopoledne běhala Dáša agility na jednoduchých parkurech (kvůli operované noze) a odpoledne trénovala Nika dogdancing. Mezi tréninky jsme chodily na dlouhé procházky a jezdily po krásném okolí :-)

Nejhezčí výlet byl do Terčina údolí u Nových Hradů.

Terčino údolí - říčka Stropnice

 

 

 

 

 

 

 

 

Terčino údolí - říčka Stropnice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Terčino údolí - vodopád

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Terčino údolí - památný dub

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další výlet pouze paniček do Třeboně na kapří hranolky do restaurace Šupina :-)

Schwarzenbergská hrobka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Třeboň - paničky :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Třeboňské náměstí

 

 

 

 

 

 

 

Třeboň - konečně kapr :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No a na závěr dvě společné pózy Bony a Niky:-)

Bona a Nika - panáček

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bona a Nika - poklona

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.-2.7.2017 Taneční prázdniny začátek

Prázdniny jsme roztančily s Nikou na intenzivce s Vandou Gregorovou ve Vrbském mlýně ve Vojkově u Benešova.

Moc pěkně jsme si zatrénovaly a navíc nám Vanda přivezla talíř za mistra v tancování 1. úrovně, kterého jsme dosáhly s Nikou vytancováním 4 zkoušek ve 4 divizích na výbornou :-)

MoD1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jupííí :-)

 

5. – 8.5.2017 Tábor DD Poniklá

Tak jsme opět vyrazily s Nikou na DD tábor do našeho oblíbeného penzionu „Krakonošovo zátiší“, který se nachází na trase z Jilemnice do Harrachova v malebné podhorské obci Poniklá. U penzionu jsou dvě hřiště, na kterých se dá perfektně trénovat. No a když prší, dá se trénovat uvnitř v prostoru na squash :-)

Penzion

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tento tábor se lišil od minulých tím, že jsme navíc museli trénovat tanec i my páníčkové s taneční cvičitelkou Terezkou Zůnovou. To abychom to našim miláčkům nekazili :-)

Ačkoliv týden před odjezdem byla pěkná zima, my jsme nakonec měli počasí nádherné, přímo ideální na tréninky a procházky po okolí.

Poniklá okolí

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poslední den byly postupové zkoušky z DD a nám se konečně zdařilo složit poslední zkoušku HTM1. Tato čtvrtá zkouška nám chyběla, abychom s Nikou získaly  Mastera v Dogdancingu 1. úrovně. Měla jsem obrovskou radost :-)

Poslední zkouška HTM1