Štěňata

29.5.2019 – Fanny

Fanny je u nás už 3 týdny. Je tak strašně jiná než kerníci :-) Malá pudlice oproti kerníkům řeší veškeré prostředí. Nejprve se s novým prostředím musí dokonale seznámit a pak je schopná se v něm pohybovat bez obav. Na zahradě tedy chodíme na vodítku a stále jej prozkoumáváme. Už jsem dokonce vyrazily i na ulici a k centru TESCO a Fanny si velice pomaličku zvyká.

V každém případě mi potvrzují obě plemena svou vysokou inteligenci – kerníci instinktivní a adaptivní a pudlové pracovní při spolupráci s člověkem.

Fanča je opravdu na učení triků hodně chápavá a tak jsme si to zajely vyzkoušet do haly na Kladno :-)

 

 

Květen 2019 – Nová členka smečky

9.5.2019 jsme si přivezli novou členku naší smečky – Fanynku (Frederika Fanny Carský Monarcha). Je to střední apricot pudlička.

První seznámení s holkami :-)

Fanynka

30.5.2015 – Naši jedináčci

Tak se těšíme z fotek našich jedináčků. Jsou v nových domovech a mají se tam výborně :)

Alexa Bohemia Marmir (Lexička) *13.1.2013 – matka Dášenka

Lexička - 2 roky

Bartex Bohemia Marmir (Bartík) *4.3.2015 – matka Nika

Bartík - 11 týdnů

Bartík s kamarádem Archiem

12.5.2015 – Bartík v novém domově

Bez jednoho dne v 10 týdnech nás Bartík opustil a odjel do nového domova. Noví páníčkové se mu evidentně od první návštěvy líbili, přivítal je, opusinkoval a pak si s nimi hrál. Když si pak pro něj přijeli, bez problémů s nimi odjel a podle zpráv z nového domova tam řádí jako doma :) S novým kerním kamarádem Archiem vychází dobře a podle fotek si opravdu užívá :)

Bartík v novém domově

Bartík v novém domově

30.4.2015 – Bart 8 týdnů

Bartík oslavil osm týdnů, má za sebou první očkování a čipování nás teprve čeká. Příští týden ho čeká také trimování štěněcí srsti, takže poslední fotky před trimováním :)

Bart 8 týdnů

Bart 8 týdnů

21.4.2015 – Bart 7 týdnů

Bez jednoho dne je dnes Bartíkovi 7 týdnů. Je to malý šikulka, bez problémů žere štěněcí granulky a chodí se venčit na plínku, kterou má v ohrádce. Už sice chodí od neděle i ven na travičku, ale zatím jen na krátkou chvíli, když svítí sluníčko :) Zuby už má všechny venku a skus má také v pořádku. Má moc pěknou postavu a ocásek drží stále nahoru. Taky se mu už kompletně postavilo jedno ouško a druhé bude stát za chvíli. Není jednoduché ho ještě vyfotit, je stále v pohybu. Tak jsem poprosila kamarádku Alču, aby mi pomohla :)

Bartík stále ještě hledá páníčky, kteří by ho milovali, sportovali s ním nebo chodili na dlouhé procházky, a protože má všechny předpoklady být úspěšný i ve výstavním kruhu, tak ho taky na nějaké té výstavě ukázali :)

Bart - 48.den


Bart - 48.den


Bart - 48.den


Bart - 48.den

15.4.2015 – Bart 6 týdnů

Bartík nám roste jako z vody, je čím dál tím rychlejší a obratnější a navíc se mu pomalu staví ouška. Nika si s ním stále hraje a oba si to pěkně užívají.

2015-04-15 - Bart 6 týdnů

Bartík je také pěkný bojovník, není to už žádné miminko :)

9.4.2015 – Bart – 5 týdnů

Tak už je Bartíkovi 5 týdnů, Nika ho s konečnou platností odstavila a Bartíkovi nezbylo nic jiného, než začít baštit granule s trochou sušeného mlíčka. Nika to odstavení vzala kompletně a nechává Bartíka i v noci samotného v kenelce. Bartík vždycky trochu ještě kňourá, ale když nikdo nejde, tak si zaleze do kenelky a spí spokojeně celou noc sám. Ráno pak jakmile uslyší, že vstáváme, tak je hned na nohou a už nás všechny vítá. Holky jdou na zahradu a Bartík se jde proběhnout po kuchyni :)

Vyrážíme na průzkum :)

Teď je to moje a mamka mi to nevezme :)

Kuk do foťáku :)

4.4.2015 – Bart 1 měsíc

Tak Bartík oslavil měsíční narozeniny :) Ve 4 týdnech dostal další odčervovací pastu a vůbec mu tedy nechutnala. Pak absolvoval další manikúru drápků, aby neškrábal maminku. Ovšem minulý týden už se mu začaly prořezávat zoubky a teď už jich má několik venku, takže Nika už z kojení nadšená není. Celý minulý týden bylo vidět, že se jí začíná ztrácet mléko a že je třeba přemluvit Bartíka, aby začal žrát granulky :) No odolával chlapec docela dlouho, ale na své měsíční narozeniny to vzdal a pustil se do nich.

Bart - 1. měsíc

Bart - 1. měsíc

28.3.2015 – Bart 24. den

Ve středu 25.3.2015 ve věku 3 týdnů nás opustil Benji a odešel za Duhový most. Všem nám stále moc chybí :(

(Pověst o Duhovém mostě – http://cs.wikipedia.org/wiki/Duhov%C3%BD_most_(pov%C4%9Bst)).

Bartíkovi jsem zkoušela dávat do bedny plyšové hračky, aby se měl o co opřít. Usínali s Benjim vždycky spolu, opření jeden o druhého. Nika však všechny hračky hned sebrala a z bedny odnesla. Jediný plyšový kruh, který dostala do své výbavičky jako štěně od chovatelky, tam nechala.

Dnes jsem natočila mezi pauzami, kdy jsem Nice obkládala studenými a tvarohovými obklady nateklá vemínka, která stále produkují mléko pro dva, krátké video s Bartíkem :)