Štěňata

30.5.2015 – Naši jedináčci

Tak se těšíme z fotek našich jedináčků. Jsou v nových domovech a mají se tam výborně :)

Alexa Bohemia Marmir (Lexička) *13.1.2013 – matka Dášenka

Lexička - 2 roky

Bartex Bohemia Marmir (Bartík) *4.3.2015 – matka Nika

Bartík - 11 týdnů

Bartík s kamarádem Archiem

12.5.2015 – Bartík v novém domově

Bez jednoho dne v 10 týdnech nás Bartík opustil a odjel do nového domova. Noví páníčkové se mu evidentně od první návštěvy líbili, přivítal je, opusinkoval a pak si s nimi hrál. Když si pak pro něj přijeli, bez problémů s nimi odjel a podle zpráv z nového domova tam řádí jako doma :) S novým kerním kamarádem Archiem vychází dobře a podle fotek si opravdu užívá :)

Bartík v novém domově

Bartík v novém domově

30.4.2015 – Bart 8 týdnů

Bartík oslavil osm týdnů, má za sebou první očkování a čipování nás teprve čeká. Příští týden ho čeká také trimování štěněcí srsti, takže poslední fotky před trimováním :)

Bart 8 týdnů

Bart 8 týdnů

21.4.2015 – Bart 7 týdnů

Bez jednoho dne je dnes Bartíkovi 7 týdnů. Je to malý šikulka, bez problémů žere štěněcí granulky a chodí se venčit na plínku, kterou má v ohrádce. Už sice chodí od neděle i ven na travičku, ale zatím jen na krátkou chvíli, když svítí sluníčko :) Zuby už má všechny venku a skus má také v pořádku. Má moc pěknou postavu a ocásek drží stále nahoru. Taky se mu už kompletně postavilo jedno ouško a druhé bude stát za chvíli. Není jednoduché ho ještě vyfotit, je stále v pohybu. Tak jsem poprosila kamarádku Alču, aby mi pomohla :)

Bartík stále ještě hledá páníčky, kteří by ho milovali, sportovali s ním nebo chodili na dlouhé procházky, a protože má všechny předpoklady být úspěšný i ve výstavním kruhu, tak ho taky na nějaké té výstavě ukázali :)

Bart - 48.den


Bart - 48.den


Bart - 48.den


Bart - 48.den

15.4.2015 – Bart 6 týdnů

Bartík nám roste jako z vody, je čím dál tím rychlejší a obratnější a navíc se mu pomalu staví ouška. Nika si s ním stále hraje a oba si to pěkně užívají.

2015-04-15 - Bart 6 týdnů

Bartík je také pěkný bojovník, není to už žádné miminko :)

9.4.2015 – Bart – 5 týdnů

Tak už je Bartíkovi 5 týdnů, Nika ho s konečnou platností odstavila a Bartíkovi nezbylo nic jiného, než začít baštit granule s trochou sušeného mlíčka. Nika to odstavení vzala kompletně a nechává Bartíka i v noci samotného v kenelce. Bartík vždycky trochu ještě kňourá, ale když nikdo nejde, tak si zaleze do kenelky a spí spokojeně celou noc sám. Ráno pak jakmile uslyší, že vstáváme, tak je hned na nohou a už nás všechny vítá. Holky jdou na zahradu a Bartík se jde proběhnout po kuchyni :)

Vyrážíme na průzkum :)

Teď je to moje a mamka mi to nevezme :)

Kuk do foťáku :)

4.4.2015 – Bart 1 měsíc

Tak Bartík oslavil měsíční narozeniny :) Ve 4 týdnech dostal další odčervovací pastu a vůbec mu tedy nechutnala. Pak absolvoval další manikúru drápků, aby neškrábal maminku. Ovšem minulý týden už se mu začaly prořezávat zoubky a teď už jich má několik venku, takže Nika už z kojení nadšená není. Celý minulý týden bylo vidět, že se jí začíná ztrácet mléko a že je třeba přemluvit Bartíka, aby začal žrát granulky :) No odolával chlapec docela dlouho, ale na své měsíční narozeniny to vzdal a pustil se do nich.

Bart - 1. měsíc

Bart - 1. měsíc

28.3.2015 – Bart 24. den

Ve středu 25.3.2015 ve věku 3 týdnů nás opustil Benji a odešel za Duhový most. Všem nám stále moc chybí :(

(Pověst o Duhovém mostě – http://cs.wikipedia.org/wiki/Duhov%C3%BD_most_(pov%C4%9Bst)).

Bartíkovi jsem zkoušela dávat do bedny plyšové hračky, aby se měl o co opřít. Usínali s Benjim vždycky spolu, opření jeden o druhého. Nika však všechny hračky hned sebrala a z bedny odnesla. Jediný plyšový kruh, který dostala do své výbavičky jako štěně od chovatelky, tam nechala.

Dnes jsem natočila mezi pauzami, kdy jsem Nice obkládala studenými a tvarohovými obklady nateklá vemínka, která stále produkují mléko pro dva, krátké video s Bartíkem :)

22.3.2015 – 18. den

Kluci mají otevřené oči, reagují na mamku i na nás, dokonce i zavrtí ocáskem :) Uši se jim pomalu otevírají a snaží se tu malou chvilku, co jsou vzhůru o první krůčky. Ale stále jsou to jen malé několikaminutové chvilky párkrát za den. No a protože se začali drápky zachytávat o deku, musela jsem jim je trochu na předních packách zastřihnout. Ani o tom nevěděli :) Fotka Benjiho, jak se snaží chodit je opět rozmazaná :(

Mamka je čistí a oni jsou už zase v limbu :(

Bart po jídle :)

Benji jde :)

18.3.2015 – Kluci 2. týden

Kluci stále většinu dne spí a stávají se z nich malí buřtíci. Probudí se pouze na pití a pak zase spokojeně usínají. Dostali už také první sirup na odčervení a to se jim tedy vůbec nelíbilo, pěkně prskali a Niku jsem musela chvíli držet, aby jim hned nevymyla čumáky od toho hnusného sirupu. Kdybych jí nechala, tak bude odčervená Nika a ne kluci :) I když Nika i Dáša taky samozřejmě dostaly tablety na odčervení. Snažila jsem se zachytit, jak mají kluci otevřené oči, ale je to nadlidský výkon. Kouknul na mě jen Bart. Benji, když je vzhůru, tak je jako 100 hadích ocásků a tak mám všechny fotky s ním rozmazané :(

Kuk do foťáku :)


A zase spíme :)