Výstavy

8.9.2018 – Klubová výstava teriérů, Mladá Boleslav

Tak se nám opět zalíbilo jezdit na výstavy :-) Opět jsme vyrazily s Dášenkou na výstavu, nyní na Klubovou výstavu teriérů a opět do Mladé Boleslavi.

Na této výstavě jsme však měly ve třídě veteránů konkurenci a to kerničku Sylvi od Lucky Vynikalové, se kterou jsme na výstavách několikrát soutěžily a Daníka, bratra Dášenky, se kterým jsme se ve výstavních kruzích taky často potkávaly :-)

Dášenka v kruhu šlapala jako profík a panu rozhodčímu (Kevin Brown, Dánsko) se moc líbila, tak se Dášence podařilo porazit své dávné rivaly a získat Klubového vítěze veteránů a také titul Nejlepší veterán plemene (BOV) :-)

Dáša - Klubový vítěz veteránů

25.8.2018 – Mezinárodní výstava, Mladá Boleslav

Tak jsme s Dášenkou vyrazily do Mladé Boleslavi na mezinárodní výstavu do třídy veteránů. Dášenka byla naposledy ve výstavním kruhu před 5 lety, tak jsem byla zvědavá, jak si povede.

Ráno jsme musely vyjet už v 6.00 hod., protože jsou samé uzavírky i v příjezdové ulici na výstaviště. Ale povedlo se nám to objet přes pár vesnic a přijet na výstaviště dokonce už v 8.00 hod. Myslím, že takto vyjelo mnohem více vystavovatelů, protože po dojezdu už bylo téměř plné parkoviště. Byla jsem překvapená, kolik lidí se vypravilo na výstavu v prázdninovém termínu. Ale to je dobře :-)

Ovšem kerníků na výstavu moc nedorazilo :-( Pamatuji větší konkurenci v kruhu. Kerníky posuzoval belgický rozhodčí Jean Vanaken. Dášenka samozřejmě nic nezapomněla a dokonce díky tomu, že spolu trénujeme dogdancing, tak zvládla volný postoj mnohem lépe než za mlada :-)

Pan rozhodčí byl moc milý a Dášenka se mu líbila, takže nám dal známku Výborná 1 a titul Nejlepší veterán plemene. No byly jsme tam ve veteránech samy :-) Ovšem nemusel jí ten titul samozřejmě vůbec dát, kdyby se mu nelíbila :-)

Dášenka pěkně capkala :-)

Pan rozhodčí Dášenku poctivě prohlédl :-)

10.9.2016 – Klubová výstava KCHT, Mladá Boleslav

Po dlouhé době jsem vyrazila opět na výstavu pro změnu bez holek. Tentokrát se vystavoval Niky synáček Bartík v mezitřídě :)

Klub chovatelů teriérů (KCHT) tentokrát pozval několik zahraničních rozhodčích a účast byla jedna z největších :)   Kerníky posuzovala dlouholetá chovatelka kernů a rozhodčí z Holandska paní Mieke Jansen.

Bartík se paní rozhodčí líbil, napsala mu moc pěkný posudek a ocenila známkou Výborný 1 a titulem vítěz třídy CAC/CC.

Bartik s medailičkou :)

Krásná hlavička :)

13.3.2016 – Cruftova výstava, Birmingham

Po dlouhé době jsem opět s kamarádkami Alenou a Petrou vyrazila na Cruftovu výstavu do Berminghamu, UK (Cruftova výstava je nejznámější a největší psí přehlídkou na celém světě a je pojmenována po svém zakladateli Charlesi Cruftovi).
Jely jsme se pouze podívat na teriéry a třeba něco zajímavého koupit :) Cruftova výstava zrovna slavila 125 výročí :)

Do Birminghamu jsme přiletěly z mezipřistáním v Amsterdamu už v sobotu odpoledne. Ubytovaly jsem se v hotelu Arden Hotel & Leisure Club nedaleko výstaviště. Ráno jsme pak vyrazily na výstaviště, kde jsme strávily celý den. Na výstavu bylo přihlášeno 150 kerníků. Bylo se na co koukat. Zajímali mě především psi, tak ty jsem si natočila. Ale je fakt, že feny letos byly hezčí, mnohem více vyrovnané.

Po skončení posuzování jsme vyrazily mezi stánky, kterých tam byla spousta, na nákupy. Největší radost jsem měla z malého kamene zalitého do plastu, kterým se perfektně trimují kerníkům uši :) Vůbec jsem ho totiž nemohla nikde sehnat. No a taky jsem neodolala věšáčkům s kerníkem :)

Nákup na výstavě

Pokoušíme se s Nikou trénovat dogdancing a moc se nám líbí Mary Ray (zakladatelka dogdancingu v UK). Od roku 1992 má každý rok na Cruftově výstavě vystoupení, které připravuje celý rok. Její práce se psem a s hudbou jsou dokonalé. Letošní vystoupení bylo opět perfektní :)

V pondělí jsme ještě navštívily centrum Birminghamu a pořídily pár fotek.

Nákupní centrum - Bull Ring

Nákupní centrum uvnitř

Nakupni centrum z druhé strany a kostel sv. Martina

Katedrála sv. Filipa

Katedrála uvnitř

Radnice na Victoria Square

Malá fontána před radnicí

26.9.2015 – Výstava KCHMPP Mladá Boleslav

Na výstavu Klubu chovatelů málopočetných plemen v Mladé Boleslavi jsme vyrazily s Nikou hlavně kvůli našemu synáčkovi Bartíkovi, který zde měl mít svou výstavní premiéru ve třídě dorostu. S páníčkem poctivě trénovali a opravdu se jim první výstava moc pěkně povedla – dostali ocenění „Velmi nadějný 1″ :) Bartík chodil jako panenka :) Teď ještě dopilovat postoj a mohou vyrazit v prosinci do třídy juniorů :)

Bartik - 6 měsíců

1.11.2014 Mezinárodní výstava Praha

Počasí na naší poslední letošní výstavě v Praze nám přálo, bylo slunečné a teplé. Bohužel štěstí už nám tolik nepřálo a tak jsme skončily ve třídě vítězů na druhém místě s oceněním Výborná 2, res. CAC a res. CACIB :)

Naše malá blondýnka

 

23. – 24.10. 2014 Národní a Evropská výstava Brno

Ve středu jsme se vypravili do Brna na národní výstavu při Evropské výstavě a Evropskou výstavu.

Bydleli jsme v parádním hotelu „Myslivna“ na zalesněném kopci nad Brnem. Parádní ubytování a kuchyně  :)

Ve čtvrtek 23.10. byla národní výstava, které se zúčastnilo 43 kerníků z Čech, Dánska, Polska, Švýcarska, Ruska, Izraele, Finska, Slovinska a Slovenska. Kerníky posuzoval rozhodčí Jovanovic Nemanja (SRB).

Posuzování bylo rychlejší než na normálních výstavách, protože se nepíšou posudky. Psi se předvedou rozhodčímu v pohybu, poté je rozhodčí postupně zkontroluje na stole a pak vybere nejlepší 4.

Nika se na národní výstavě předváděla ve třídě vítězů, kde bylo 6 fen. Nika získala ocenění Výborná 4 :)

V pátek 24.10. byla Evropská výstava, které se zúčastnilo 66 kerníků. Dorazili ještě další kerníci ze Slovenska, Německa a Maďarska. Kerníky posuzoval finský rozhodčí Palosaari Juha.

Posuzování probíhalo stejně jako předchozí den. Nika se předváděla ve třídě otevřené, kde nakonec bylo jen 5 fen (původně jich mělo být 8). Nika získala ocenění Výborná 4 :)

Zde je video z Evropské výstavy (bohužel nenatočila jsem třídu fen šampionek).

20.9.2014 – Mezinárodní výstava ČB

Na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích se nám zadařilo a Nika ve třídě šampionů zvítězila a navíc získala titul nejhezčí fena – Výborná 1, CAC, CACIB a CAC ČMKU. Třetím vítězstvím ve třídě šampionů splnila Nika podmínky pro titul „Český Grandšampion“ :)

Vlajeme :)

13.9.2014 – Klubová výstava KCHT, Mladá Boleslav

Na výstavu Klubu chovatelů teriérů v Mladé Boleslavi jsem vyrazila poprvé jako řidič svého malého autíčka. Nejela jsem sama, ale s kamarádkou Alčou a její skoťačkou Polly. Ráno jsme vyrazily docela včas, kdyby mi to nešlo tak rychle jako našim manželům, kteří jezdí Mladou Boleslav za hodinu a půl. No i když jsme jely polovinu cesty v pěkné mlze, přesto jsme do Boleslavi dojely za hodinu a třičtvrtě :)

Výstava byla tak trochu výroční (65. ročník), ale pořadatelům se bohužel organizace vůbec nepovedla. Vedoucí kruhu byli studenti snad ze základní školy, kteří v životě psí výstavu neviděli. Měli být navíc nápomocni zahraničním rozhodčím. Sami nevěděli, jak mají vyplňovat doklady hodnocených psů a aby vysvětlili rozhodčím způsob hodnocení (tituly a jejich hodnocení jsou v různých zemí odlišné) o tom se rozhodčím mohlo jen zdát. Výsledkem bylo, že my jsme na své doklady čekaly až do 14.30 hod. :( Závěrečné soutěže pak namísto ve 14.00 hod. začaly až v 15.30 hod.

No v každém případě dostala Nika od rakouského pana rozhodčího Rucka Jense pěkné ocenění – Výborná 1, CAC, CC, Klubový vítěz a BOS.

Nika s pohárkem

Naše kamarádka Polly dopadla ještě lépe. Dostala navíc titul BOB a umístila se na 3. místě v soutěži o nejhezčího nízkonohého teriéra:)

Polly s pohárky

Domů jsme dorazily spokojené a pěkně unavené :)

Další květnové výstavy – 17.5.2014 MV Wieselburg (A) a 24.5.2014 MV Litoměřice

V pátek po práci 16.5.2014 jsme se vypravili do Rakouska na Mezinárodní výstavu ve Wieselburgu. Vyráželi jsme v dešti a za deště jsme večer po 21.00 hod. dorazily i do malého penzionu v Dolním Dvořišti. Ještě že majitelka topila. Po vyvenčení holek jsme byli celí promočení, tak jsme se měli alespoň kde usušit :) Brzy ráno jsme pokračovali do Rakouska, opět za vydatného deště. Minuli jsme dálnici, tak jsme jeli opravdu zkratkou přes kopce silničkami, na které se vešlo sotva naše auto :( Do Wieselburgu jsme dorazili v 9.30 hod. a posuzování začalo v 10 hod. Byl to tedy fofr připravit Niku :)   Zvládli jsme to a Nika se dokonce panu rozhodčímu z Německa (Grutner Erhard) líbila a dostala od něj ocenění Výborná 1, CACA a res. CACIB za mezinárodní šampionkou (tzn. že její CACIB přechází na Niku). Tím splnila Nika podmínky pro udělení titulu „Mezinárodní šampion“ (4x CACIB ze 3 zemí).

24.5.2014 jsme vyjely s Nikou na Mezinárodní výstavu do Litoměřic. Dost dlouho jsme tam nebyly, tak jsem si vůbec nepamatovala, jak se tam parkuje. Vyrazily jsem tedy pro jistotu už v 6 hod. ráno. Do Litoměřic jsme dorazily v 7.30 hod. a už byla parkoviště plná :( Obloha opět jako minulý týden zamračená, ale nakonec nepršelo a my jsme zvládly výstavu bez úhony. Původně jsme se vypravily do Litoměřic kvůli rozhodčímu z Anglie, toho před měsícem nahradil rozhodčí z Německa, no a před týdnem bylo oznámeno, že pan rozhodčí z Německa má zdravotní problémy a nahradí ho p. rozhodčí Karel Hořák. Nika nastoupila ve třídě šampionů se svou konkurentkou Bony a německou šampionkou. Panu rozhodčímu se nakonec nejvíce líbila Nika, tak máme první vítězství ve třídě šampionů :) Nika dostala ocenění – Výborná 1, CAC a res. CACIB :)

A tady pár fotek, jak se posuzuje :)

Prohlídka zubů

Posouzení pohybu a úhlení končetin

A na závěr, která je nejhezčí :)