Agility

27.10.-29.10.2017 DD seminář Červená Řečice

Vyjely jsme s Nikou na další seminář s Vandou Gregorovou až do Červené Řečice (okr. Pelhřimov). Cesta to byla po okrskách pěkně daleká a komplikovaná a to jsem ještě netušila, co mě čeká, až pojedu zpátky. Zpátky to byla fakt cesta hrůzy – srna přes cestu, popelnice uprostřed silnice, strom přes cestu (a 10 km objížďka) a většinu cesty kličkování mezi větvemi, kterými byla silnice zasypaná. O silném nárazovém větru a lijáku ani nemluvím :-(

Ale seminář se povedl, Nika cvičila jak na klíček, naučily jsme se zase další cviky a večer jsme měli navíc zajímavé přednášky.

Nácvik podání packy na dálku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Procházka a foto u vodotrysku s Maxíkem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hrnečkový plot :-)

 

 

3.10.2015 Agility zkoušky SA2

Říjen jsme zahájily opět zkouškami v agility na Memoriálu Jolany Troppové v Plzni.

První běh se nám povedl, konečně jsme se nediskly a doběhly jsme na 2. místě z 9. Čas jsme měly nejlepší, ale bohužel Nika shodila 2 laťky, takže jsme dostaly 10 trestných bodů.

1. běh SA2

Druhý běh se nám už bohužel nepovedl, protože Niku opět praštil nějaký zajímavý pach do nosu a tak si odběhla začuchat a tak jsme se opět diskly :(

A ještě jedna fotečka našeho Bartíka

Bart 7 měsíců - brzy ráno v lese

20. – 23.8.2015 Agility tábor Jesenice

Náš poslední agility tábor byl v krásném prostředí v kempu v Jesenici u Rakovníka.  Trénovala nás naše trenérka z Kladna - Monika Šaling.

Na táboře jsem bydlela s Petrou Musilovou a naší čtyřkou :)

Dáša-Nika-Max-Gas

Monika nám dávala pěkně do těla, trénovali jsme třikrát denně, tj. 8 běhů denně.

Poslední den už jsme mlely z posledního :)

Než jsme odjely z tábora, nechala jsem obě holky zkontrolovat psí fyzioterapeutkou paní Vlčkovou, tzv. Dornovou metodou (což je jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do svých původních správných poloh).
Obě to potřebovaly. Dáša měla menší zablokování jako pozůstatek loňského úrazu a Nika jako výsledek letních intenzivních tréninků. V každém případě teď víme, že je tato kontrola třeba dělat i pejskům pravidelně, zvláště když sportují.

 

 

25.7.2015 – Agility tábory

2. – 5. 7. 2015 – Agility tábor Větřkovice u Opavy

Trenérka: Adriana Slezáková

Kemp je v pěkném prostředí uprostřed lesů. Bydlely jsme s Nikou v chatičce samy (Nika hárala). Měly jsme zajištěné snídaně, obědy a večeře (mimochodem fakt výborné:) ) Trénovaly jsme 2x denně 1,5 hodiny. Ráno parkur rozdělený napůl a pak celý. Odpoledne sekvence a cvičení (skokovky). Parkury byly většinou trojkové.

Agi Tábor Větřkovice 2015

13. – 17.7. 2015 – Opsion Agility tábor Dvůr Králové n/Labem

Trenéři: Pavel Košek, Irena Kochová

Cvičák „Nový svět“ s malou kantýnou na konci města u tenisových kurtů s dostatečným prostorem pro stany. Obědy nám vozily a ostatní jídlo jsme si nakupovali v Kauflandu, který je kousek od cvičáku. Trénovaly jsme 2x denně 1-1,5 hodiny parkury 2/3.

14.6.2015 – Už opět naplno trénujeme

Nika je po štěňátcích opět ve formě, tak spolu opět 2 – 3x týdně trénujeme agility :)


Dášenka si krátí čekání na nás tak, že dohlíží, jak Jirka pracuje :)

No a poté obě svorně odpočívají na bobících :)

Poslední závody agility – listopad 2014

17.11.2014 jsme s Nikou vyrazily na trojzkoušky SA2 do Neveklova na farmu v Herouticích. Parkury připravila rozhodčí Lenka Pánková.

Nice to v jezdecké hale příliš vonělo, takže byla dost nesoustředěná. První dva běhy jsme se pěkně diskly a poslední běh jsme se 2 odmítnutími umístily na 3. místě z 11 psů v naší kategorii SA2.

29.11.2014 jsme se zúčastnily závodů „Jahodová bowle“ ve sportovní hale na Kladně. Koně tam sice nebyli, ale i tak jsme bojovaly se soustředěním. Takže stejně jako v Herouticích, 2x disk a jednou jsme doběhly a umístily se na 4. místě ze 17 psů v naší kategorii SA2.

Tím jsme závodění i výstavy letos uzavřely. Teď už budeme do konce roku jen odpočívat a trénovat cviky na sebekontrolu :)

28.10.2014 – Hloubětínské dvojzkoušky

Svátek státnosti jsme oslavily s Nikou na agility zkouškách SA2 v Kyjích. Bohužel „diskotékou“ :(
V 1. běhu jsem zbytečně u slalomu zastavila, abych do něj Niku navedla a výsledek byl, že si s mým zastavením Nika nevěděla rady a tak se trošku proběhla, čímž jsme se krásně diskly.
Ve 2. běhu jsem pro jistotu pelášila, ale opět prokletý slalom, i když jsem nezastavila, přesto Nika zaváhala zda slalom nebo zeď a vybrala si bohužel nesprávně zeď a tak jsme se diskly i ve 2. běhu. Ten slalom ve 2. běhu jsme si daly dvakrát, tak jsem to ve videu střihla.

25.-30.5.2014 – Agility tábor Větřkovice (Opava)

Tentokrát se nám podařilo odjet na celý týden do krásného prostředí uprostřed lesů na další agility tábor. Abychom vydržely celý týden, tak jsme trénovali jen 2 hodiny dopoledne a 2 hodiny odpoledne (trenérka Adriana Slezáková). I tak to bylo dost náročné, vydržet běhat 6 dní.
Zde je záznam z jednoho dopoledne, kdy jsme trénovaly sekvence. Byl to 4. den a už je vidět, že jsme toho měly obě dost :)

9.8.2014 – Dvojzkoušky Kácov

Po soustředění jsme se zúčastnily s Nikou zkoušek SA2 (Agility 2. úroveň) v Kácově, kousek od Zruče nad Sázavou. Jela jsem tam s Petrou Musilovou a jejím Maxíkem (polobratr Niky).
Když jsme přijely na cvičák, docela jsem se zhrozila. Cvičák byl v mírném kopci. Bylo mi jasné, že se při běhání pěkně zapotíme. Navíc začalo být pěkné vedro:(
Aby toho nebylo málo, tak rozhodčí Glabazňa postavil opravdu náročné parkury.
Nakonec se nám nepovedlo ani jeden parkur čistě zaběhnout a jediný úspěch jsme měly v párovém závodu, kdy jsme běžely v páru s Petrou a Maxíkem. Povedlo se nám vyhrát 1. místo :)

Závod v párech - 1. místo

2.-5.8.2014 Agility soustředění Kladno

Místo krásného prostředí v kempu Javorová skála u Tábora jsme měli agility soustředění na Kladně (trenérka Monika Šaling). Bohužel kemp Javorová skála byl 14 dní před naším odjezdem zavřen, kvůli neshodě mezi jeho majitelem a provozovatelem.
Mrzelo nás to, ale potřebovaly jsme s Nikou především trénovat, tak jsme nic nerušily a jely trénovat do Kladna :)
Počasí bylo jako na houpačce – horko a bouřky. Tréninky začaly ráno v 8 hod., v poledne jsme měli 2 hodiny pauzu a pak jsme pokračovali až do večera. O víkendu nás bylo více, ale ty 4 dny vydrželo jen šest. Poslední den jsem nás natočila :