Coursing

Mistrovství ČR Coursing Kralupy/Vltavou – 28.9.2013

Vzhledem k tomu, že Dášu moc nebaví agility ani obedience, dopřála jsem jí zaběhání na mistrovství ČR v coursingu, které se konalo v Kralupech nad Vltavou (cvičiště Strachov). Jely jsme hlavně podpořit kernteriérku Getku kamarádky Barbory, která je perfektní lovec a coursing je pro ní brnkačka:) Jakmile začaly závody, tak Getka už šílela, jak se těšila na honbu za střapcem. Dášu, která naposledy běžela pořádný coursing vloni na podzim, to nějak moc nevzrušovalo. No a když jsem navíc viděla tu dlouhou trať (oficiálně 700 m, skutečně to muselo být minimálně 800 m) a jak se někteří psi vraceli a nebyli schopní to doběhnout, tak jsem začala mít obavy, jak to Dáša vůbec zvládne.

Dáša 1. běh odstartovala dobře, navíc Getka se dostala rychle do čela, tak se nechala Dáša strhnout a pelášila za ní. Na lomech se ve vedení poctivě střídaly a na finálové rovince se dostala Dáša dopředu a měla docela velký náskok před Getkou. Najednou asi tak 20 m před cílem Dáša zavětřila a zastavila se a začala se ohlížet a čuchat po zemi. Getka ji dohnala a do cíle doběhla jako první a pěkně se na závěr do střapce zakousla. No a Dáša dost neochotně k nám nakonec přiběhla taky. Bylo jasné, že body jdou za tohle těžce dolů :(

Tady je video startu a finiše (Dáša červená, Getka bílá):

http://www.youtube.com/watch?v=OBAh47-Bpgg

http://www.youtube.com/watch?v=j45NSxHgWmQ

2. běh se běžel za 4 hodiny. Opět holky vyběhly dobře a nyní se v poslední rovince dostala do čela Getka a Dáša doběhla těsně za ní. V každém případě jsme v součtu měly velkou ztrátu bodů za 1. běh, takže konečný počet byl 334 bodů.

Jsem ráda, že si Dáša zaběhala a hlavně, že to v pohodě zvládla :)

 

Coursing – trénink 29.7.2012 Stará Boleslav

Tak jsme se letos poprvé vypravili zaběhat si opět coursing a vzali jsme s sebou i Niku, aby si to také vyzkoušela. Tréninku se zúčastnilo 7 kernů :)

Dáša a Sylvi si opět zatrénovaly spolu

 

 

 

 

 

 

 

Nika si to také vyzkoušela a evidentně se jí to líbilo :)

 

 

 

 

 

 

 

Nika - letící kern :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Coursing – licenční běhy – 30.10.2011

Dnes Dáša odběhla poslední licenční solo běh (coursing) na VII. Memoriálu Karla Grünwalda v Kralupech nad Vltavou a tím splnila podmínky pro udělení coursingové licence. Takže nyní už můžeme na závody :)

 

Licenční sólo běh

Sprint v poli

Zákus v cíli

Václavský trénink coursingu – 28.9.2011

Na sv. Václava jsme vyrazily s Dášou na Václavský trénink coursingu do Nové Vsi u Mělníka. Měly jsme tam sraz ještě i s Luckou, Klárkou a jejich kernicí Sylvi. Našim kerním holkám (Dáše a Sylvi) se coursing zalíbil, když si jej zkoušely na akci Sportování s kerny v Rybníkách. Holky v sobě opravdu lovce nezapřely a zaběhly parádně 2 licenční běhy v páru (délka 1 běhu = 500 m). Nyní ještě každé zbývá 1 běh sólo a holky budou mít splněnou coursingovou licenci a mohou vyrazit na závody :)

Dáša a Sylvi 1.běh

Dáša a Sylvi - 2. běh

1. běh vyhrála Sylvi a 2. běh Dáša :)