Archive for Září 2011

Václavský trénink coursingu – 28.9.2011

Na sv. Václava jsme vyrazily s Dášou na Václavský trénink coursingu do Nové Vsi u Mělníka. Měly jsme tam sraz ještě i s Luckou, Klárkou a jejich kernicí Sylvi. Našim kerním holkám (Dáše a Sylvi) se coursing zalíbil, když si jej zkoušely na akci Sportování s kerny v Rybníkách. Holky v sobě opravdu lovce nezapřely a zaběhly parádně 2 licenční běhy v páru (délka 1 běhu = 500 m). Nyní ještě každé zbývá 1 běh sólo a holky budou mít splněnou coursingovou licenci a mohou vyrazit na závody :)

Dáša a Sylvi 1.běh

Dáša a Sylvi - 2. běh

1. běh vyhrála Sylvi a 2. běh Dáša :)

Celodenní trénink agility – 24.9.2011

V sobotu 24.9.2011 jsme se zúčastnily s Dášou celodenního tréninku agility v Rakovníku pod vedením Diany Vyskočilové. Počasí se nám vydařilo a my jsme si to užily. Dáša se naučila poslední překážku – houpačku :)  

Zónová překážka - Ačko

 

Zónová překážka - Houpačka

 

Zónová překážka - Lávka

Probíhací překážka - Pevný tunel

Sportování s kerny – 4.9.2011

Po klubové výstavě další den 4.9.2011  se konal opět na cvičišti v Rybníkách „Sportovní den s kerny“. Počasí se opět vydařilo a nás čekal krásný slunečný den a seznámení se sporty, jako je agility a coursing. Na cvičišti byly připraveny 2 parkury – jeden pro pokročilé a jeden pro začátečníky a trénink probíhal pod vedením Petry Musilové a Zuzky Mackové.

Po tréninku agility následovala přestávka, kterou využila paní Fridrichová, aby nám, co se poprvé účastnili coursingu, vysvětlila základní pravidla závodění a bezpečné chování účastníků při coursingu. Coursing si pak vyzkoušeli všichni psi, kterým se to evidentně líbilo. Bylo jasné, že lovecké geny všichni po svých předcích zdědili :)

Trénink agility - skoková překážka

Trénink coursingu

Klubová výstava – Cairn terrier – Rybníky 3.9.2011

Dne 3.9.2011 se konala v Rybníkách jako každý rok Klubová oblastní výstava KCHT pro plemeno Cairn terrier. Výstava byla opět výborně zorganizovaná a navíc vyšlo krásné slunečné počasí. Letos se na výstavě sešlo 32 kerníků, z toho 15 psů a 17 fen.

3.9.2011 – ocenění – Výborná 1, Vítěz třídy, CC, 2. nejhezčí fena – rozhodčí Annamária Vízmathy (Maďarsko)

Pozn. na fotce na Dášu nenadávám, pouze se ji snažím povzbudit, protože v pravé poledne a ve 30 stupních toho holky už měly plné zuby :)