Archive for Květen 2013

Světová výstava a Interra v Budapešti – 16. – 17. 5. 2013

Tak jsme sebrali odvahu a vypravili jsme se na světovou výstavu a speciální výstavu teriérů Interra do Budapešti :)

Do Budapešti jsme vyrazili již 14.5. ráno. Cesta byla téměř celá po dálnicích, takže jsme 600 km ujeli s přestávkami za 6,5 hodiny. Budapešť nás přivítala opravami na silnicích, záplavou aut a turistů. Takže jsme nakonec prohlídli centrum Budapešti jen z okýnka auta. Bylo nám jasné, že do tohoto provozu nemá smysl holky vůbec brát. Projeli jsme Budu a Pešť a po 5 km od centra jsme zaparkovali u hotelu Happy, který je asi 15 minut chůze od výstaviště. V hotelu se již ozývalo veselé štěkání a nám bylo jasné, že jsme ve správném hotelu :)

Druhý den jsme měli volno, protože na CACIB výstavu, která byla před světovkou jsme se nepřihlásily. Čechy tam však dobře zastoupily kamarádky Lucka a Alena, které tam se svými psy excelovaly:)

My jsme se v klidu prošli k výstavišti a pak jsme namísto původně plánovaného výletu do centra vyrazili na dlouhou procházku po okolí hotelu. Prošli jsme si okolní parky a byli spokojení :)

Chvilka odpočinku :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Druhý den jsme pak vyrazili na světovou výstavu. Byla jsem moc zvědavá na všechny ty šampiony a známé chovatelky, z nichž některé znám z FB. No koukala jsem. Ve třídě otevřené a samozřejmě ve třídě vítězů byli opravdu moc pěkní kerníci (kluci i holky).

Jirka zase obdivoval úplně něco jiného :)

Občerstvení na výstavě

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

My jsme se ale paní rozhodčí Gitty Schwab z Luxembourku moc nelíbily, takže jsme na umístění ve třídě mladých nedosáhly :(

No nevadí, zítra je taky den, třeba se nám bude na speciální výstavě teriérů dařit lépe:)

Druhý den začal opravdu výborně. Když jsme došli ráno k autu, zjistili jsme, že nějací frajeři nám v noci ulomili na autě anténu. No nic, odnesla to jen anténa, auto nám zůstalo. Když jsme dojeli k výstavišti a vyndali trimovací stůl, zjistili jsme, že upínací šroub jsme asi někde včera ztratili. No nic, nějak to upevníme na místě. Když jsme došli k hlavnímu vchodu, tak jsme zjistili, že nemáme platný vstupák a nemůžeme na výstaviště. No nic, musíme zpátky do informací a nechat si vytisknout nový vstupák :)

Nakonec jsme našli správnou halu, po delší době i malý stánek, kde nám vydali katalog, abychom vůbec zjistili v jakém kruhu vystavujeme. Po hodině jsme zaparkovali u správného kruhu a byli připraveni na další popravu :)

Přesně v 11 hod. byl připraven pan rozhodčí Peter J. Green (USA) v kruhu. Ovšem asi byl připraven jen on a my, zapisovatelky chyběly. Tak jsme čekali a čekali. Nakonec dorazily i zapisovatelky a mohlo se začít.

Bylo to zajímavé, dnes nějak vítězily naše tipy ze včerejška :) No a pak jsme přišly na řadu i my s Nikou. No a světe div se, panu rozhodčímu se Nika líbila tak, že jsme skončily na prvním místě a Nika získala titul Interra Junior Winner 2013. Je to moje holka krásná :)

 

 

Mezinárodní výstava Praha – 4.5.2013

Vyjeli jsme ráno se sluníčkem v zádech a dojeli jsme do Prahy a začalo pršet :( Ještě že byla výstava v halách. Kerníci začali hned jako první. Nika pěkně chodila, posudek dostala taky výborný, ale paní rozhodčí Hrabákové se více líbila naše kámoška Bony, tak Nika dostala známku – Výborná 2, res. CAC. No a pak jsme strašně dlouho čekaly, než přijde na řadu naše rakovnická kámoška Polly (skoťačka), která získala ocenění – Výborná 1, CAC :)

Když jsme tak strašně dlouho čekaly, tak jsme vyrazily po nákupech a taky k foťákovi, pár snímků se docela povedlo :)