Archive for Září 2013

Mistrovství ČR Coursing Kralupy/Vltavou – 28.9.2013

Vzhledem k tomu, že Dášu moc nebaví agility ani obedience, dopřála jsem jí zaběhání na mistrovství ČR v coursingu, které se konalo v Kralupech nad Vltavou (cvičiště Strachov). Jely jsme hlavně podpořit kernteriérku Getku kamarádky Barbory, která je perfektní lovec a coursing je pro ní brnkačka:) Jakmile začaly závody, tak Getka už šílela, jak se těšila na honbu za střapcem. Dášu, která naposledy běžela pořádný coursing vloni na podzim, to nějak moc nevzrušovalo. No a když jsem navíc viděla tu dlouhou trať (oficiálně 700 m, skutečně to muselo být minimálně 800 m) a jak se někteří psi vraceli a nebyli schopní to doběhnout, tak jsem začala mít obavy, jak to Dáša vůbec zvládne.

Dáša 1. běh odstartovala dobře, navíc Getka se dostala rychle do čela, tak se nechala Dáša strhnout a pelášila za ní. Na lomech se ve vedení poctivě střídaly a na finálové rovince se dostala Dáša dopředu a měla docela velký náskok před Getkou. Najednou asi tak 20 m před cílem Dáša zavětřila a zastavila se a začala se ohlížet a čuchat po zemi. Getka ji dohnala a do cíle doběhla jako první a pěkně se na závěr do střapce zakousla. No a Dáša dost neochotně k nám nakonec přiběhla taky. Bylo jasné, že body jdou za tohle těžce dolů :(

Tady je video startu a finiše (Dáša červená, Getka bílá):

http://www.youtube.com/watch?v=OBAh47-Bpgg

http://www.youtube.com/watch?v=j45NSxHgWmQ

2. běh se běžel za 4 hodiny. Opět holky vyběhly dobře a nyní se v poslední rovince dostala do čela Getka a Dáša doběhla těsně za ní. V každém případě jsme v součtu měly velkou ztrátu bodů za 1. běh, takže konečný počet byl 334 bodů.

Jsem ráda, že si Dáša zaběhala a hlavně, že to v pohodě zvládla :)

 

Klubová výstava KCHT – 14.9.2013

Tak jsme se opět vypravili s Nikou na klubovou výstavu v Mladé Boleslavi. Přepověď varovala, že bude pršet, ale v poledne vysvitlo sluníčko a bylo krásně. Nika chodila v kruhu velmi dobře, jen ten ocásek po chvilce stání jí stále pomalu a jistě klesal dolů :) Musíme ještě trénovat :)

Ach ten ocásek :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nika soutěžila ve třídě otevřené, celkem byly ve třídě 3 feny. Nika dostala od paní rozhodčí G. Štursové hodnocení „Výborná 2″, res. CAC. Čekala jsem, že bude účast na klubovce větší, celkem se zúčastnilo 18 kerníků.

Evropská výstava Ženeva – 30.8.2013

V úterý 27.8.2013 jsme vyrazili přes Německo do Švýcarska na Evropskou výstavu psů. První noc jsme přespali v malém městečku Nimburg-Bottingen blízko Freiburgu v pěkném rodinném penzionu:

Landgasthof Rebstock

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Druhý den jsme přejeli hranice do Švýcarska a projeli jej až dolů do Ženevy. Švýcarsko je nádherné – na malém území jsou nacpané nádherné hory a jezera. Chtěli jsme se podívat také do měst, okolo kterých jsme projížděli – Curych, Bern, Lausanne, ale bohužel, v centrech všude modré zóny a minimální šance někde rozumně zaparkovat. Tak jsme to nakonec vzdali a jeli rovnou do hotelu kousek od Ženevy v malém francouzském městečku – Divonne-les-Bains (ve Francii je ubytování přece jen o něco lacinější než ve Švýcarsku :) ).

 

Divonne-les-Bains

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve čtvrtek jsme pak vyrazili i s holkami do centra Ženevy. Cestou jsme míjeli ústředí Červeného kříže a evropské byro OSN. Krásná procházka parkem podél Ženevského jezera. Je to největší švýcarské a zároveň i francouzské jezero, které leží v západním Švýcarsku na hranicích s Francií.

 

Jedna společná :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Holky dostaly žízeň :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fontána s vodotryskem dosahujícím 140 m :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přístav

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V pátek jsme vyrazili na výstavu (výstaviště Palexpo Ženeva), kde jsme se setkali se švýcarskou chovatelkou Brigitte Erni, od které máme Niku.

 

Přivítání s Brigitte :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sice jsem se snažila Niku otrimovat, ale v porovnání se svými konkurentkami byla otrimovaná asi málo :) Paní rozhodčí se sice líbila, dala jí známku Výborná, ale na vítězství ve třídě jsme nedosáhly :)

 

Mezitřída - Výborná 4