Archive for Říjen 2013

Mezinárodní výstava Duo CACIB Bratislava – 26.-27.10.2013

V pátek odpoledne jsme vyrazili na dvojvýstavu do Bratislavy. Pátek odpoledne a D1 je opravdu děsná kombinace :) Dálnice plná víkenďáků a omezení na 2 pruhy :( Navíc se k večeru objevila parádní mlha, takže dojezd už byl dost náročný.

V sobotu jsme vyrazili na výstaviště Incheba, které je 10 minut od hotelu Esprit, ve kterém jsme byli ubytovaní. První den nás posuzovala paní rozhodčí Uhlíková ze Slovenska. Nika se jí moc líbila a dala jí i pěkné hodnocení a tituly – Výborná 1, CAC, CACIB a BOS (Best of Opposite Sex). Dáša dostala take moc pěkné hodnocení a známku Výborná 3 :)

V neděli jsme si výstavu zopakovali, nyní s panem rozhodčím ze Španělska – Mate Duran Enrique. Panu rozhodčímu se více líbila Sylvi, ale i tak dostala Nika pěkné hodnocení – Výborná 1, CAC a Dáša opět Výborná 3 :)

V každém případě s výsledky jsme nadmíru spokojení a navíc jsme si užili moc pěkný víkend v Bratislavě. Počasí bylo nádherné, sluníčko a teplo, takže jsme si užili procházku v parku a podél Dunaje a navrch večeři v tradiční restauraci :)

3. Rokycanská skočná – 13.10.2013

Je neděle ráno, zataženo a poprchává. Prostě nejlepší počasí na neofiko závody agility v Rokycanech:) Cesta prázdná, nikde nikdo, všichni vyspávají špatné počasí a já frčím s Nikou do Rokycan. Na cvičáku v Rokycanech navzdory počasí je však rušno a všude už stojí stany se závodníky. Našla jsem si volné místečko a postavila deštník, abychom při tom čekání s Nikou nezmokly :) Závody začaly načas, nejprve štěňátka a junioři. Pak se přestavil parkur a byl zahájen závod agility pro nezávodníky – kategorie L, M a S. Parkur nebyl až tak obtížný, ale byl tam bohužel kruh ve velkém rámu a stalo se to, čeho jsem se obávala. Nika v zápalu boje jej proskočila mimo (je to přece rychlejší:) ) a když jsem na ní zavolala, že takhle ne, tak ho pro jistotu skočila dobře, ovšem z druhé strany a už jsme byly diskvalifikované. A tak hezky jsme to běžely :(

Nika vyhodnotila nejkratší cestu :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pak pokračovali v agility závodu závodníci a pak znovu nezávodníci jumping. Opět jednoduchý parkur, ovšem Nika zavadila zadní nohou o laťku na jedné překážce a shodila jí, takže, i když jsme měly 2. nejlepší čas, tahle chyba nás posunula na 7. místo z 16 závodníků.

Jumping 7. místo :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chyby, které udělala Nika, však nebyly fatální, takže jsem měla z našich běhů moc velkou radost.

Navíc mám jeden úžasný zážitek. Mě a myslím i ostatní diváky dostal jeden psí závodník, který oba parkury perfektně odběhal jen na třech nohách, protože mu chyběla pravá přední noha. Za svůj výkon sklidil od všech obrovský potlesk :)

V každém případě závody měli rokycanští agiliťáci perfektně připravené a zorganizované. Určitě příští rok pojedeme znovu :)

A tady jedno male domácí video, jak s Nikou na zahradě trénujeme (když nemám video ze závodů:)

http://youtu.be/UJNo2BPBXaM