Archive for Březen 2014

Klubová výstava KCHT – 1.3.2014

Na klubovou výstavu KCHT v Českých Budějovicích byly přihlášené obě holky. Ovšem poté, co si Dáša natrhla kolenní vaz, tak jsem vystavovala jen Niku a Dášenka na nás čekala v autě. Na výstavě nás posuzovala nová rozhodčí pí Hana Vojáčková. Nika se jí líbila, tak od paní rozhodčí dostala výborné ocenění – Výborná 1, CACA, CC a BOS (Best of Opposite Sex). Tento titul se u nás moc nedává a v podstatě znamená, když titul BOB (Best of Breed) dostane pes, pak se jako BOS vybere nejhezčí fena, pokud BOB dostane fena, pak se jako BOS vybere nejhezčí pes.

 

A ještě jedna lásková Evy Šarmanové a Lexičky. Lexička se má moc dobře u svých páníčků, kterým dělá jen radost :)

Eva a Lexička

Dášin úraz – 27.2.2014

V únoru jsme opět nejely na žádné výstavy, pouze jsme s Nikou poctivě trénovaly agility, ale kamarádům, kteří jeli na mezinárodní výstavu v Brně anebo se zúčastnili závodů v agility jsme poctivě fandily :)

Konec února (27.2.) však pro nás moc šťastný nebyl. Toho dne odpoledne běhaly holky, Dáša s Nikou, jako obvykle po zahradě. Když se vrátily, tak Dáša běžela po třech. Nejprve jsme si mysleli, že si prostě jen tu zadní levou nohu narazila, když letěla za kočkou a druhý den bude vše v pořádku. Bohužel ani druhý den se na nohu nepostavila, tak jsme vyrazili na veterinu. Po vyšetření bylo jasné, že nás čeká návštěva u psího ortopeda, protože si Dáša musela natrhnout vaz kolenní čéšky, která byla úplně uvolněná.

K ortopedovi (MVDr. Duchek) jsme se objednali na neděli 2.3.2014. Pan doktor Dášu vyšetřil a zrentgenoval a bylo to jasné. Natržený vaz, uvolněná čéška a nutná operace. Po téměř třech hodinách na veterině jsme se večer vrátili domů.

Byli jsme tak vynervovaní, že jsme zapomněli Dáše koupit límec, aby si nemohla lízat ránu. Ještě že jsme doma měli límce na lidské pochroumané krky :) Dobře se hodily.

Dáša - druhý den po operaci