Archive for Květen 2014

Další květnové výstavy – 17.5.2014 MV Wieselburg (A) a 24.5.2014 MV Litoměřice

V pátek po práci 16.5.2014 jsme se vypravili do Rakouska na Mezinárodní výstavu ve Wieselburgu. Vyráželi jsme v dešti a za deště jsme večer po 21.00 hod. dorazily i do malého penzionu v Dolním Dvořišti. Ještě že majitelka topila. Po vyvenčení holek jsme byli celí promočení, tak jsme se měli alespoň kde usušit :) Brzy ráno jsme pokračovali do Rakouska, opět za vydatného deště. Minuli jsme dálnici, tak jsme jeli opravdu zkratkou přes kopce silničkami, na které se vešlo sotva naše auto :( Do Wieselburgu jsme dorazili v 9.30 hod. a posuzování začalo v 10 hod. Byl to tedy fofr připravit Niku :)   Zvládli jsme to a Nika se dokonce panu rozhodčímu z Německa (Grutner Erhard) líbila a dostala od něj ocenění Výborná 1, CACA a res. CACIB za mezinárodní šampionkou (tzn. že její CACIB přechází na Niku). Tím splnila Nika podmínky pro udělení titulu „Mezinárodní šampion“ (4x CACIB ze 3 zemí).

24.5.2014 jsme vyjely s Nikou na Mezinárodní výstavu do Litoměřic. Dost dlouho jsme tam nebyly, tak jsem si vůbec nepamatovala, jak se tam parkuje. Vyrazily jsem tedy pro jistotu už v 6 hod. ráno. Do Litoměřic jsme dorazily v 7.30 hod. a už byla parkoviště plná :( Obloha opět jako minulý týden zamračená, ale nakonec nepršelo a my jsme zvládly výstavu bez úhony. Původně jsme se vypravily do Litoměřic kvůli rozhodčímu z Anglie, toho před měsícem nahradil rozhodčí z Německa, no a před týdnem bylo oznámeno, že pan rozhodčí z Německa má zdravotní problémy a nahradí ho p. rozhodčí Karel Hořák. Nika nastoupila ve třídě šampionů se svou konkurentkou Bony a německou šampionkou. Panu rozhodčímu se nakonec nejvíce líbila Nika, tak máme první vítězství ve třídě šampionů :) Nika dostala ocenění – Výborná 1, CAC a res. CACIB :)

A tady pár fotek, jak se posuzuje :)

Prohlídka zubů

Posouzení pohybu a úhlení končetin

A na závěr, která je nejhezčí :)

Trojzkoušky Agility Havlovice 10.5.2014

V sobotu 10.5.2014 brzy ráno jsme vyrazily s Nikou na trojzkoušky agility v Havlovicích nad Úpou u Trutnova. Přesněji nejprve nás Jirka odvezl ke kamarádce Petře do Prahy a s Petrou jsme pak vyrazily do podkrkonoší do Havlovic.

Zkoušky byly naplánované na celý den, protože každou zkoušku absolvovaly všechny tři úrovně (A1, A2 a A3), takže začínala 1. během skupina A1 pro S (malí psi), M (střední) a L (velcí), pak A2 (S,M,L) a nakonec A3 (S,M,L). Zkoušky začaly přesně na čas v 9.15 hod. a skončily v 18.00 hod.

V každém případě jsem nelitovala, že jsme strávily na zkouškách celý den, protože se bylo na co dívat. Trojkaři (nejvyšší úroveň v agility) převedli parádní běhy :)

Naše běhy dopadly nadmíru dobře:

1. běh – diskvalifikace, Nika vyběhla na špatnou stranu 2m tunelu a vrátila se do něj zpátky :(

2. běh - výborně, 1. místo (čistý běh)

3. běh - výborně, 1. místo (čistý běh)

Zde je video z 2. běhu:

Květnové výstavy – MV Praha a KV Staňkov

3.5.2014 jsme byly s Nikou na mezinárodní výstavě „PragueExpoDog“ v Praze, kde Nika ve třídě šampionů získala pěkné ocenění Výbormá 2, res. CAC :)

8.5.2014 jsme se vypravily na Klubovou výstavu KCHT při krajské výstavě ve Staňkově u Domažlic. Zde ve třídě vítězů získala Nika ocenění nejvyšší – Výborná 1, CC a Krajský vítěz. Tímto třetím titulem CC na klubové výstavě splnila Nika podmínky pro udělení titulu „Klubový šampion KCHT“ :)

 

Agility zkoušky Horní Počernice – 19.4.2014

Tak jsem sebrala odvahu a po zimním tréninku jsme se vypravily s Nikou na první zkoušky agility v letošním roce do Horních Počernic v Praze. Hned první běh se nám povedl a s jedním odmítnutím jsme získaly svou první zkoušku v SA1 :)

Druhý běh jsme se bohužel diskvalifikovaly, ještě než jsme začaly. Nika se z odložení zvedla a vběhla po písknutí rozhodčí do parkuru. Tak jsem jí po chvíli konečně přivolala a vyběhly jsme znovu, už jen pro sebe :) Škoda jen, že tento běh, který byl rychlý a čistý, nám nemohl být klasifikován :(

Tady je běh po přivolání Niky z parkuru – https://www.youtube.com/watch?v=4Aq7RiIUSO0&feature=youtu.be