Archive for Září 2014

13.9.2014 – Klubová výstava KCHT, Mladá Boleslav

Na výstavu Klubu chovatelů teriérů v Mladé Boleslavi jsem vyrazila poprvé jako řidič svého malého autíčka. Nejela jsem sama, ale s kamarádkou Alčou a její skoťačkou Polly. Ráno jsme vyrazily docela včas, kdyby mi to nešlo tak rychle jako našim manželům, kteří jezdí Mladou Boleslav za hodinu a půl. No i když jsme jely polovinu cesty v pěkné mlze, přesto jsme do Boleslavi dojely za hodinu a třičtvrtě :)

Výstava byla tak trochu výroční (65. ročník), ale pořadatelům se bohužel organizace vůbec nepovedla. Vedoucí kruhu byli studenti snad ze základní školy, kteří v životě psí výstavu neviděli. Měli být navíc nápomocni zahraničním rozhodčím. Sami nevěděli, jak mají vyplňovat doklady hodnocených psů a aby vysvětlili rozhodčím způsob hodnocení (tituly a jejich hodnocení jsou v různých zemí odlišné) o tom se rozhodčím mohlo jen zdát. Výsledkem bylo, že my jsme na své doklady čekaly až do 14.30 hod. :( Závěrečné soutěže pak namísto ve 14.00 hod. začaly až v 15.30 hod.

No v každém případě dostala Nika od rakouského pana rozhodčího Rucka Jense pěkné ocenění – Výborná 1, CAC, CC, Klubový vítěz a BOS.

Nika s pohárkem

Naše kamarádka Polly dopadla ještě lépe. Dostala navíc titul BOB a umístila se na 3. místě v soutěži o nejhezčího nízkonohého teriéra:)

Polly s pohárky

Domů jsme dorazily spokojené a pěkně unavené :)

25.-30.5.2014 – Agility tábor Větřkovice (Opava)

Tentokrát se nám podařilo odjet na celý týden do krásného prostředí uprostřed lesů na další agility tábor. Abychom vydržely celý týden, tak jsme trénovali jen 2 hodiny dopoledne a 2 hodiny odpoledne (trenérka Adriana Slezáková). I tak to bylo dost náročné, vydržet běhat 6 dní.
Zde je záznam z jednoho dopoledne, kdy jsme trénovaly sekvence. Byl to 4. den a už je vidět, že jsme toho měly obě dost :)

9.8.2014 – Dvojzkoušky Kácov

Po soustředění jsme se zúčastnily s Nikou zkoušek SA2 (Agility 2. úroveň) v Kácově, kousek od Zruče nad Sázavou. Jela jsem tam s Petrou Musilovou a jejím Maxíkem (polobratr Niky).
Když jsme přijely na cvičák, docela jsem se zhrozila. Cvičák byl v mírném kopci. Bylo mi jasné, že se při běhání pěkně zapotíme. Navíc začalo být pěkné vedro:(
Aby toho nebylo málo, tak rozhodčí Glabazňa postavil opravdu náročné parkury.
Nakonec se nám nepovedlo ani jeden parkur čistě zaběhnout a jediný úspěch jsme měly v párovém závodu, kdy jsme běžely v páru s Petrou a Maxíkem. Povedlo se nám vyhrát 1. místo :)

Závod v párech - 1. místo

2.-5.8.2014 Agility soustředění Kladno

Místo krásného prostředí v kempu Javorová skála u Tábora jsme měli agility soustředění na Kladně (trenérka Monika Šaling). Bohužel kemp Javorová skála byl 14 dní před naším odjezdem zavřen, kvůli neshodě mezi jeho majitelem a provozovatelem.
Mrzelo nás to, ale potřebovaly jsme s Nikou především trénovat, tak jsme nic nerušily a jely trénovat do Kladna :)
Počasí bylo jako na houpačce – horko a bouřky. Tréninky začaly ráno v 8 hod., v poledne jsme měli 2 hodiny pauzu a pak jsme pokračovali až do večera. O víkendu nás bylo více, ale ty 4 dny vydrželo jen šest. Poslední den jsem nás natočila :