Archive for Leden 2015

27.1.2015 – Čekáme štěňátka

Předposlední den roku 2014 zrovna na mé narozeniny jsme vyrazili s Nikou za ženichem do Švýcarska k chovatelce Brigitte Erni, od které máme Niku. Celý prosinec nebylo po sněhu ani památky a jako obvykle byly Vánoce na blátě, ovšem předposlední den se zima rozhodla ukázat. Do Regensburgu  to ještě docela šlo – viz foto, ale pak začal vydatněji padat sníh a navíc padla mlha a to už se opravdu moc rychle jet nedalo.

Cesta před Regensburgem

Navíc nás každých 20 km brzdily sypače, které jely rychlostí 40 km/hod. Ale nejhorší cesta nás čekala ve Švýcarsku, když jsme objížděli Bodamské jezero. Měli jsme již za sebou 9 hodin jízdy, setmělo se a silničky byly plné sněhu. Nakonec jsme k Brigitte dorazili po 11 hodinách :) Brigitte nás už čekala, takže jsme její nasvícený dům ve tmě neminuli :)

Čekal nás také ženich Happy (Rocco´s Collar Happy Soul Man) :) Nika se ho nejprve trochu ostýchala, ale stačilo 10 minut a už si s ním hrála :)

Happy (mladší a světlejší :) )

Happymu se Nika taky líbila, takže za chvíli se spolu vesele honili na zahradě ve sněhu. Ten večer zůstalo jen u hrátek. Všichni jsme po jízdě byli unavení, takže jsme šli brzy spát.

Brzy ráno nás probudila Nika připravená vyrazit za ženichem, který jí už volal. Tentokrát se po krátkém hraní rozhodli stát se rodiči :)

Bylo by ideální ještě zůstat a spojení zopakovat, ale protože byl Silvestr a doma na nás čekalo 50 ptáčků, které by nemuseli půlnoční ohňostroje bez izolace oken zvládnout, vyrazili jsme v poledne zpátky domů. Domů se nám už jelo lépe, protože se pro změnu trochu oteplilo a silnice byly v Německu už perfektně vyčištěné. Domů jsme dorazili za 7 hodin.

Třetí týden po krytí jsem už tušila, že bude asi Nika březí, ale jistá jsem si byla až 27.1. po ultrazvuku, kdy jsme uviděli 2 mrňavá štěňátka. Za týden 3.2. půjdeme na ultrazvuk ještě jednou a zkusíme se podívat, zda tam těch štěňátek není víc :)

Čekáme štěňátka :)