Archive for Únor 2015

20.2.2015 – Březost Niky

Tak jsme byli s Nikou na kontrole u veterináře, kde dostala další vakcinu proti Herpes viru a byla zkontrolována a zvážena. Nyní Nika váží 9,40 kg, to znamená, že od počátku březosti přibrala 1,20 kg.

Nika je nyní 7. týden březí, bříško se jí pomalu a jistě zakulacuje a nalévají se jí mléčné žlázy :)

Nika - 7 týdnů březí

8.2.2015 – Březost Niky

Nika je v 5. týdnu březosti. Je veselá, výrazně žravá a má stále chuť do práce a tak spolu trénujeme dogdancingové cviky. Ještě nám to moc nejde :) Je dobré si natočit i trénování, člověk hned vidí, co dělá špatně.
Samozřejmě, že stejně trénuji i s Dášenkou, kterou je na videu slyšet, jak se rozčiluje, že chce jít taky cvičit :)

Bříško se jí pomalu zvětšuje, ale zatím lítá po zahradě jak blázen a narůstajícího bříška si moc nevšímá :)

Nika - 5 týdnů březí

3.2.2015 – Další počítání štěňátek

Další počítání štěňátek na ultrazvuku bylo velice rychlé :) Na levé straně na nás vykoukli už naši staří známí, dvě štěňátka, která jsme viděli už minulý týden. Ovšem na pravé straně se objevila neprůhledná kulička, která evidentně skrývá další štěňátko, ale nebylo možné jej zahlédnout, vypadalo to, jako kdyby  tam byla dvě štěňátka za sebou :) V každém případě to tedy vypadá na 3 – 4 štěňátka. Další ultrazvuk zkoušet nebudeme a necháme se překvapit první týden v březnu, kdy nám vychází termín porodu :)

Nika je nyní více při chuti, pořád by jedla a navíc, když Dáša je při jídle příliš pomalá, stačí jí ukrást granule z misky přímo pod nosem. Vypadá už jako pěkně oplácaná kernice :)