Archive for Březen 2015

28.3.2015 – Bart 24. den

Ve středu 25.3.2015 ve věku 3 týdnů nás opustil Benji a odešel za Duhový most. Všem nám stále moc chybí :(

(Pověst o Duhovém mostě – http://cs.wikipedia.org/wiki/Duhov%C3%BD_most_(pov%C4%9Bst)).

Bartíkovi jsem zkoušela dávat do bedny plyšové hračky, aby se měl o co opřít. Usínali s Benjim vždycky spolu, opření jeden o druhého. Nika však všechny hračky hned sebrala a z bedny odnesla. Jediný plyšový kruh, který dostala do své výbavičky jako štěně od chovatelky, tam nechala.

Dnes jsem natočila mezi pauzami, kdy jsem Nice obkládala studenými a tvarohovými obklady nateklá vemínka, která stále produkují mléko pro dva, krátké video s Bartíkem :)

22.3.2015 – 18. den

Kluci mají otevřené oči, reagují na mamku i na nás, dokonce i zavrtí ocáskem :) Uši se jim pomalu otevírají a snaží se tu malou chvilku, co jsou vzhůru o první krůčky. Ale stále jsou to jen malé několikaminutové chvilky párkrát za den. No a protože se začali drápky zachytávat o deku, musela jsem jim je trochu na předních packách zastřihnout. Ani o tom nevěděli :) Fotka Benjiho, jak se snaží chodit je opět rozmazaná :(

Mamka je čistí a oni jsou už zase v limbu :(

Bart po jídle :)

Benji jde :)

18.3.2015 – Kluci 2. týden

Kluci stále většinu dne spí a stávají se z nich malí buřtíci. Probudí se pouze na pití a pak zase spokojeně usínají. Dostali už také první sirup na odčervení a to se jim tedy vůbec nelíbilo, pěkně prskali a Niku jsem musela chvíli držet, aby jim hned nevymyla čumáky od toho hnusného sirupu. Kdybych jí nechala, tak bude odčervená Nika a ne kluci :) I když Nika i Dáša taky samozřejmě dostaly tablety na odčervení. Snažila jsem se zachytit, jak mají kluci otevřené oči, ale je to nadlidský výkon. Kouknul na mě jen Bart. Benji, když je vzhůru, tak je jako 100 hadích ocásků a tak mám všechny fotky s ním rozmazané :(

Kuk do foťáku :)


A zase spíme :)

15.3.2015 – 11. den

Kluci stále přibírají, Bart už má 464 g a Benji 374 g. Dneska se kluci rozhodli, že se trošičku pokusí podívat na svět, do kterého se narodili :) Samozřejmě ještě nic nevidí, jen rozeznají světlo. Zatím se jim otevřela očička jen napůl. Bohužel se mi nepodařilo ta jejich nastevřená očka zachytit, protože jakmile se probudí, tak hledají mámino mlíko a když se pořádně napijí, tak hned spokojeně usnou. Tak jsem je pouze zachytila, jak se cpou :)

Mámino mlíčko je nejlepší :)

11.3.2015 – Kluci 1. týden

Kluci oslavili 1. týden svého života :) Zatím jen pijí, spí a poctivě přibírají na váze. Dosud se jim podařilo více než zdvojnásobit svou porodní váhu. 8. den už dokonce zjistili, že je možné při lezení za máminým mlíčkem používat přední nohy :) Dosud se totiž jen plazili jako pulci. Kluci už taky dostali jména. Ten menší, tmavě žíhaný se jmenuje Benji (Benjix Bohemia Marmir) a ten větší, světle žíhaný se jmenuje Bart (Bartex Bohemia Marmir).

Benji a Bart

8.3.2015 – Kluci 4. den

Kluci pijí a přibývají na váze. Ovšem Nika má mlíka, že by mohla kojit regiment kerníků. Musela jsem jí dávat na vemínka studené obklady. Kluci již dneska vydrží po napití spát chvíli sami a nemusí tam být s nimi mamka, tak se Nika rozhodla, že je čas vytvořit jim novou noru, a tak od rána hrabe a hrabe. Dášenka dělala to samé. Mají to holt kerníci nějak v sobě po původních předcích :)

Konečně jsem mohla kluky vyfotit, jak sami odpočívají.

4. den


4.den

4.3.2015 – Porod

Tak jsme se konečně dočkali. A že jsme se načekali :)   Nice už v pátek 27.2. (58. den) poklesla teplota o jeden stupeň, tak jsem v naději, že se porod blíží zůstala už s ní doma. Ovšem večer teplota opět vystoupla a Nika vůbec nevypadala, že bude rodit. Tak bylo jasné, že si ještě pár dní počkáme. Čekali jsme až do úterý do večera, kdy Nika začala chodit a prodýchávat. Pořád chodila a prodýchávala s malými přestávkami na odpočinek celou noc. Ve středu ráno jsem už z jejího chození znervózněla a zajela jsem s ní na kontrolu k veterináři. Tam jsme na ultrazvuku zjistili, že tam bouchají dvě srdíčka a že Nika stále ještě není připravená na porod. Tak trochu klidnější jsme se vrátili domů a dál Nika chodila a dýchala. Večer se najednou začala třást, což u psů znamená, že je něco bolí. Vzala jsem jí do porodní bedny. Za půl hodiny, přesně v 17.40 začala tlačit a narodil se první kluk (132 g). Za hodinu v 18.50 přišel na svět druhý kluk (110 g). Kluci jsou mrňaví, ale hned po narození se přisáli a pili mámino mlíčko. Pan doktor přijel ještě večer zkontrolovat kluky a Niku a všichni jsou v pořádku. Tady je jejich první fotka.

Narodili se nám dva tmavě žíhaní kluci :)