Archive for Únor 2016

18.2.2016 – Časopis Psí kusy

Tak se po dlouhé době zadařilo, že se do psího časopisu „Psí kusy“ dostalo povídání o kernících :) Celé to vlastně zařídila Andrea Matějková, která nás někdy v listopadu loňského roku oslovila, abychom vyplnili dotazník připravený paní redaktorkou a poslali pár fotek.

Tak jsme pěkně vyplnili dotazník a poslali pár fotek a juchůůů článek se povedl :)

Časopis 3/2016

Kerníci

Chovatelky

14.2.2016 Tellington TTouch Seminář

Poprvé jsem se setkala s metodou Tellington TTouch díky semináři, který vedla Marta Mannelová.

Jedná se o zklidňující dotyky, které mohou psům pomoci například u problémů, jako je bázlivost, agresivita, nervozita, stres, strach, sklony k ničení, nedostatečná ovladatelnost a hyperaktivita. Dále pomáhají i při hojení zranění, rehabilitaci, artróze, alergiích apod.

Marta Mannelová je v ČR jediná trenérka této metody, kterou studovala 3 roky v Anglii. Zde jsou její web stránky – TTouch doteky – Marta, kde je o metodě trochu více :)

Seminář s Martou :)

Metodu jsem brzy vyzkoušela další týden na veterině. V čekárně s námi čekali ještě dva dost velcí hafani. Nika z nich byla dost nervózní a celá se klepala. Vzala jsem si ji na klín, otočila se zády ke psům, ale tak, aby na ně viděla a mohla je kontrolovat a začala jsem ji hladit TT dotyky. Do 5 minut se zklidnila, lehla si v klíně a tak vydržela, než jsme přišly na řadu. Byla jsem překvapená, jak TT dotyky opravdu fungují :)