Archive for Srpen 2018

25.8.2018 – Mezinárodní výstava, Mladá Boleslav

Tak jsme s Dášenkou vyrazily do Mladé Boleslavi na mezinárodní výstavu do třídy veteránů. Dášenka byla naposledy ve výstavním kruhu před 5 lety, tak jsem byla zvědavá, jak si povede.

Ráno jsme musely vyjet už v 6.00 hod., protože jsou samé uzavírky i v příjezdové ulici na výstaviště. Ale povedlo se nám to objet přes pár vesnic a přijet na výstaviště dokonce už v 8.00 hod. Myslím, že takto vyjelo mnohem více vystavovatelů, protože po dojezdu už bylo téměř plné parkoviště. Byla jsem překvapená, kolik lidí se vypravilo na výstavu v prázdninovém termínu. Ale to je dobře :-)

Ovšem kerníků na výstavu moc nedorazilo :-( Pamatuji větší konkurenci v kruhu. Kerníky posuzoval belgický rozhodčí Jean Vanaken. Dášenka samozřejmě nic nezapomněla a dokonce díky tomu, že spolu trénujeme dogdancing, tak zvládla volný postoj mnohem lépe než za mlada :-)

Pan rozhodčí byl moc milý a Dášenka se mu líbila, takže nám dal známku Výborná 1 a titul Nejlepší veterán plemene. No byly jsme tam ve veteránech samy :-) Ovšem nemusel jí ten titul samozřejmě vůbec dát, kdyby se mu nelíbila :-)

Dášenka pěkně capkala :-)

Pan rozhodčí Dášenku poctivě prohlédl :-)

19.8.2018 Hoopers – začínáme

Abychom ten Dogdancing trochu zpestřily, pustily jsme s Nikou do Hoopers. Oproti Agility je to méně náročné na klouby, protože se probíhají jen oblouky, tunely a obíhají se barely a stěny.

Náročnost je však dána tím, že psovod psa ovládá po parkuru na dálku z vymezeného čtverce, ze kterého psovod nesmí vystoupit.

S hoopers jsme se seznámily na 2 intenzivkách a nyní zkoušíme trénovat samy. Ale bude to opět dlouhá cesta :-)

Důležité však je, že to Niku baví a může si zase pořádně zaběhat :-)

 

5.-10.8.2018 Dogdancing tábor, Poniklá, Krkonoše

Náš oblíbený tábor jsme absolvovaly již letos podruhé a opět jsme si pěkně zatrénovaly – Nika i Dáša. Podařilo se nám zvládnout další zkoušku HTM2, ale jen na Velmi dobře, takže jsme se s Nikou sice zlepšily (na jaře jsme se diskly), ale potřebujeme ji složit na Výborně. Tak to zkusíme ještě jednou na podzim :-)

HTM2-Velmi dobře

Takhle jsme tam trénovaly :-)