13.9.2014 – Klubová výstava KCHT, Mladá Boleslav

Na výstavu Klubu chovatelů teriérů v Mladé Boleslavi jsem vyrazila poprvé jako řidič svého malého autíčka. Nejela jsem sama, ale s kamarádkou Alčou a její skoťačkou Polly. Ráno jsme vyrazily docela včas, kdyby mi to nešlo tak rychle jako našim manželům, kteří jezdí Mladou Boleslav za hodinu a půl. No i když jsme jely polovinu cesty v pěkné mlze, přesto jsme do Boleslavi dojely za hodinu a třičtvrtě :)

Výstava byla tak trochu výroční (65. ročník), ale pořadatelům se bohužel organizace vůbec nepovedla. Vedoucí kruhu byli studenti snad ze základní školy, kteří v životě psí výstavu neviděli. Měli být navíc nápomocni zahraničním rozhodčím. Sami nevěděli, jak mají vyplňovat doklady hodnocených psů a aby vysvětlili rozhodčím způsob hodnocení (tituly a jejich hodnocení jsou v různých zemí odlišné) o tom se rozhodčím mohlo jen zdát. Výsledkem bylo, že my jsme na své doklady čekaly až do 14.30 hod. :( Závěrečné soutěže pak namísto ve 14.00 hod. začaly až v 15.30 hod.

No v každém případě dostala Nika od rakouského pana rozhodčího Rucka Jense pěkné ocenění – Výborná 1, CAC, CC, Klubový vítěz a BOS.

Nika s pohárkem

Naše kamarádka Polly dopadla ještě lépe. Dostala navíc titul BOB a umístila se na 3. místě v soutěži o nejhezčího nízkonohého teriéra:)

Polly s pohárky

Domů jsme dorazily spokojené a pěkně unavené :)

Napište komentář