Dáša – roky 2010 – 2011

31. 1. 2010 se mamče Kamei a taťkovi Felixovi narodila v chovatelské stanici Hoity-Toity Gang miminka. Na svět přišla neplánovaně – plánovaným císařským řezem ve veterinární nemocnici v Poříčí u pana doktora Lázničky.

Na svět přišli čtyři kluci a dvě holčičky. Až na jednoho kluka, který je tmavě červený, jsou všichni tmaví a žíhaní. Barvu miminkům tentokrát dodal tatínek Felix.

Obě fenky byly hned od počátku menší než pejsci, a proto je chovatelka přikládala i v době klidu, když Kamei odpočívala a kluci spali, aby se také dosyta najedly. Pokud kluci jedli, tak holky prostě proti klukům neměly šanci a byly vždy nemilosrdně od cecíků odstrčeny.

Dáša dostala od chovatelky jméno Deianeira.

(Deianeira byla královskou dcerou kalydonského krále Oinea a stala se druhou ženou bájného hrdiny Hérakla. Byla velmi krásná a její příběh je plný  lásky, strádání, věrnosti a naplnění.)

Jména ostatních sourozenců:

Danaos (Dan), Dardanos (Dar), Dóros (Dor), Diktys (Zekke), Danaé (Dilly)

2.4.2010 bylo Dáše 9 týdnů a byla připravena odejít s námi do nového domova. Jak jsme zvládli první den a noc je napsáno  v této kapitolce.

4/2010 První měsíc v novém domově byl měsíc seznamování s bytem a zahradou. Co přitom naše malá princezna vyváděla, jsem se pokusila popsat v této kapitole

1/2011 Další měsíce uběhly jako voda a Dáše byl najednou 1 rok. Jak ty měsíce utekly a jak Dáša ten svůj první rok zvládla, najdete v této kapitole

12/2011 Zima, jaro, léto a podzim a za chvíli budou Dáše 2 roky. Jaký byl konec zimy, jak přivítala Dáša jaro, jak dovolenkovala v létě a co se událo na podzim, najdete tady