Dáša a Nika – rok 2015

Moje holky – rok 2015

Zima 2015
Rok jsme zahájili březostí Niky. Nika byla za ženichem 30.12.2014 ve Švýcarsku :)

Čekáme štěňátka :)

Třetí týden po krytí jsem už tušila, že bude asi Nika březí, ale jistá jsem si byla až 27.1. po ultrazvuku, kdy jsme uviděli 2 mrňavá štěňátka.

Nika začala být více při chuti, pořád by jedla a navíc, když Dáša byla při jídle příliš pomalá, stačila jí ukrást granule z misky přímo pod nosem. V 5. týdnu březosti byla veselá, výrazně žravá a stále s chutí do práce a tak jsme spolu trénovaly dogdancingové cviky.

Nika - 5 týdnů březí

V 6. týdnu byla již Nika trochu opatrnější, na vycházkách už neletěla vpředu, ale pořád se courala za námi, všechno očuchávala, pořád hledala něco k jídlu a na každém rohu značkovala. Bříško se jí pěkně zvětšovalo.

V 7. týdnu jsem byla s Nikou na kontrole u veterináře, kde dostala další vakcinu proti Herpes viru a byla zkontrolována a zvážena. Vážila 9,40 kg, to znamená, že od počátku březosti přibrala 1,20 kg.

Ve středu 4.3. (63. den březosti) přesně v 17.40 se narodil první kluk. Za hodinu v 18.50 přišel na svět druhý kluk. Kluci byli mrňaví, ale hned po narození se přisáli a pili mámino mlíčko. Pan doktor přijel ještě večer zkontrolovat kluky a Niku a všichni byli v pořádku. Tady je jejich první fotka.

Narodili se nám dva tmavě žíhaní kluci :)

Nika měla mlíka, že by mohla kojit regiment kerníků. Musela jsem jí od 2. dne dávat na vemínka studené obklady. Kluci již 4. den vydrželi po napití spát chvíli sami a nemusela tam být s nimi mamka, tak se Nika rozhodla, že je čas vytvořit jim novou noru, a tak od rána hrabala a hrabala. Dášenka dělala to samé. Mají to holt kerníci nějak v sobě po původních předcích :)

Kluci po 1. týdnu více než zdvojnásobili svou porodní váhu. 8. den už dokonce zjistili, že je možné při lezení za máminým mlíčkem používat přední nohy :)  Předtím se totiž jen plazili jako pulci. Kluci už taky dostali jména. Ten menší, tmavě žíhaný dostal jméno Benji (Benjix Bohemia Marmir) a ten větší, světle žíhaný jméno Bart (Bartex Bohemia Marmir).

Benji a Bart

Ve 2. týdnech dostali kluci první sirup na odčervení a to se jim tedy vůbec nelíbilo, pěkně prskali a Niku jsem musela chvíli držet, aby jim hned nevymyla čumáky od toho hnusného sirupu. Kdybych jí nechala, tak bude odčervená Nika a ne kluci :) I když Nika i Dáša taky samozřejmě dostaly tablety na odčervení. Snažila jsem se zachytit, jak mají kluci otevřené oči, ale je to nadlidský výkon. Kouknul na mě jen Bart. Benji, když je vzhůru, tak je jako 100 hadích ocásků a tak mám všechny fotky s ním rozmazané :(

Kuk do foťáku :)

A zase spíme :)

Ve 3. týdnu už měli kluci oči otevřené a reagovali na mamku i na nás, dokonce i zavrtěli ocáskem :) Začali se jim i pomalu otvírat uši a snažili se o první krůčky. Ale stále to byly jen malé několikaminutové chvilky párkrát za den. No, a protože se začali drápky zachytávat o deku, musela jsem jim je trochu na předních packách zastřihnout. Ani o tom nevěděli :)

 

Jaro 2015

Ve středu 25.3.2015 ve věku 3 týdnů nás opustil Benji a odešel za Duhový most. Všem nám stále moc chybí :(   Výsledek pitvy byl neznámý virus.
Bartík tak zůstal sám.

http://youtu.be/igmxN3ZYyhM

V 5. týdnech nedala Nika malému přes den už napít a tak se konečně pustil celý vyhladovělý do granulí. Snědl tři mističky. V noci se Nika již rozhodla nechat Bartíka samotného a šla spát s námi.

V 6. týdnech byl Bartík už rychlejší a obratnější a navíc se mu začala pomalu stavět ouška. Nika si s ním stále hrála a oba si to pěkně užívali.

V 7. týdnech žral Bártík bez problémů štěněcí granulky a chodil se venčit na plínku, kterou měl v ohrádce. Zuby už měl všechny venku a skus v pořádku. Kompletně se mu postavilo jedno ouško a druhé téměř.

Bart - 48.den

Bez jednoho dne v 10 týdnech (12.5.2015) odjel Bartík do nového domova. Noví páníčkové se mu evidentně od první návštěvy líbili, přivítal je, opusinkoval a pak si s nimi hrál. Když si pak pro něj přijeli, bez problémů s nimi odjel a podle zpráv z nového domova tam řádí jako doma :) S novým kerním kamarádem Archiem vychází dobře a podle fotek si opravdu užívá :)

Bartík v novém domově

Celý květen jsme už opět s Nikou poctivě trénovaly agility. Bohužel odkládání na startu bylo stále horší a horší. Nika okamžitě po povelu sedni/lehni odcházela. Tak jsme holt musely startovat z ruky. Bylo to pro mě obtížné, protože tím pádem jsem neměla žádný náskok a pokud další překážka za první skočkou je daleko nebo následující překážky jsou v rovince, může to znamenat špatné navedení a disk.

Trénink v RA

Léto 2015

Léto jsem se věnovala s Nikou intenzivně tréninku agility, abychom dohnaly půlroční pauzu. Absolvovaly jsme 3 agility tábory – Opsion Agi tábor, Dvůr Králové (trenéři: Pavel Košek a Irena Kochová), Agi tábor, Větřkovice (trenérka: Adriana Slezáková), Agi tábor Jesenice (trenérka: Monika Šaling). Na posledním táboře s námi byla i Dášenka. Bydlely jsme opět s Petrou a jejími kerními kluky Maxem a Gasem a všichni jsme si kromě tréninků užívali dlouhé procházky v krásných lesích Jesenicka.

Dáša-Nika-Max-Gas

V létě jsme jely s Nikou i na pár agi závodů a občas jsme se i nediskly :)

Zkoušky SA2

V srpnu jsem s Nikou byla na semináři Franty Šusty, kde jsme se trochu předváděly. Přesněji se předváděla Nika. Plánovala jsem tam předvést problémového psa, který nemá 100% odložení a který si v parkuru klidně zaběhne začuchat a pak pokračuje v běhu. Franta se těšil, jak mi předvede postup nápravy a Nika nás oba vypekla. Odložení předvedla pokaždé a misky s mlskami, která ležela vedle skočky si vůbec nevšimla, i když jsme to několikrát zopakovali. Takže jsme museli improvizovat a vymýšlet jiný problém :( Jojo, kerníci!!   Jinak Frantovo semináře o pozitivní motivaci jsou výborné a poučné. Doporučuji :)

Seminář s Frantou Šustou

Podzim 2015

Podzim jsme zahájili klubovou výstavou v Mladé Boleslavi, kam jsme jeli hlavně kvůli našemu malému Bartíkovi. Bartíkova první výstava ve třídě dorostu dopadla na výbornou :)

Třída dorostu - Velmi nadějný 1

Na vánoční klubové výstavě 12.12.2015 v Praze šel Bartík poprvé do třídy mladých jako nejmladší junior. Ve třídě byli 3 junioři a Bartík se umístil na druhém místě se známkou Výborný 2 a s moc pěkným posudkem. Až páníček doladí předvádění, tak bude Bartík určitě první:) Má na to :)

S Nikou jsme pokračovali v tréninku agility a v pokusech o zkoušku SA2. Bohužel zkoušku stále ještě nemáme, i když se občas dostaneme na bednu :)

Zkoušky SA2 - Plzeň

Dášenka netrénuje, ale užívá si zahradu, dlouhé procházky a její nejoblíbenější místo je na pracovním stole páníčka :)

Dášenka pracuje :)

O vánočních svátcích jsem měla konečně dovolenou, a tak jsme si s holkami užívaly dlouhé procházky a dárky :)

Vánoce 2015