Dáša a Nika – rok 2016

Moje holky 2016

Zima

Na Silvestra jsme vyrazili s partou agiliťáků na vrch Louštín za Lužnou u Rakovníka. Procházka to byla úžasná, ušli jsme 10,4 km a všichni jsme byli parádně vyvětraní. Po teplých vánocích bylo na Silvestra 5  stupňů pod nulou :)

Louštín 1/2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leden byl odpočinkový měsíc od tréninků agility. Cvičák byl pod sněhem a tak jsme chodily na procházky a bavily se doma cvičením různých triků a posilováním na balanční čočce.

Holky 1/2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Únor byl smutný měsíc, Nika si natrhla kolenní vaz a bylo třeba se rozhodnout, zda s ní půjdu na operaci nebo se rozloučíme s agility a najdeme si jiný, méně fyzicky náročný sport. Rozhodla jsem se, že si najdeme jiný sport.

V březnu jsme se tedy vrhly na seznamování s novými sporty – Dogdancingem a Noseworkem.

 

Dáša a Nosework

Nika a Nosework

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Myslela jsem, že bychom mohly dělat oba sporty současně. Dogdancingové triky holky znaly od malička, protože jsme je cvičily na odreagování. A i na Nosework byly obě holky šikovné. Jenže se ukázalo, že ve volném prostoru mají holky problém soustředit se na hledání pachu skořice. Jakmile byly na louce nebo v lese, začaly chytat a vyhodnocovat i jiné, pro ně zajímavější pachy. Rozhodla jse se tedy, že nejdříve se naučíme jeden sport pořádně, a pak budeme pokračovat ve druhém. Vyhrál Dogdancing :)

 

Jaro 2016

V dubnu jsme tedy vyrazily na Dogdancingový (DD) tábor do Poniklé v Podkrkonoší. Tam jsme zjistily, že umíme docela dost triků, ze kterých se dají sestavit DD sestavy na zkoušky, ale ta přesnost provedení a udržení kontaktu s paničkou nám přece jen chyběla. :( Takže jsme se vrátily pěkně na začátek a začaly opět trénovat. Nejprve oční kontakt a soustředěnost. To znamená, odložení v sedu, v lehu, ve stoje. Pak jsme pomalu přidávaly jeden cvik za druhým a odměňovala jsem jim jen jejich přesné provedení. Samozřejmě musely mít úspěch, aby je to vůbec bavilo, takže pokud něco nešlo, zopakovaly jsme si staré cviky, které už přesně uměly.

Takhle jsem se bavily celé jaro. :)

 

Léto 2016

Takže už lépe připravené jsme se v létě zúčastnily dalšího DD tábora v Nových Hradech v jižních Čechách. Bydlely jsme v penzionu Na celnici, u kterého jsou dva pěkné placy na cvičení agility i DD. Navíc okolo jsou moc pěkné lesy, do kterých jsme po trénincích vyrážely na dlouhé procházky. Navíc jsme s kámoškami také vyjížděly na menší výlety do okolí.

 

Holky odpočívají po tréninku

Účastníci tábora DD

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poslední den tábora byly zkoušky z DD a nám se podařilo složit s Nikou naši první zkoušku v divizi Freestyle (F1)  na výborně. :-)

 

Zkouška DD - F1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zbytek léta jsme si užívaly trénováním na zahradě a procházkami v okolí Rakovníka.

 

Slunění na zahradě

Ruku na to :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podzim 2016

Podzim jsme věnovaly tréninkům a pokusům o složení dalších zkoušek z DD. :-)

Podařily se nám ještě další dvě zkoušky MD1 a DWD1.

 

Zkouška MD1 na výborně :)

Zkouška DWD1 na výborně :)