Dáša, Nika a Oxana 2017

Moje holky 2017

Zima

Zimu jsme ani moc nedokumentovali. Chodili jsme na procházky a trénovali dogdancingové triky.

V březnu měla Nika 14 dní pauzu, protože vzhledem k pravidelným faleškám jsme se rozhodli ji nechat laparoskopicky vykastrovat. Nika operaci zvládla dobře a za 14 dní po operaci už byla fit a mohly jsme opět pokračovat v trénincích DD.

Nika po kastraci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaro

Po pauze jsme opět začaly trénovat s Nikou dogdancing. 2. 4. 2017 jsme byly poprvé na cvičáku v Úněticích na trávě, po které se proháněly asi ovečky. Pro Niku to bylo se všemi těmi pachy dost náročné a trochu jí trvalo, než se zase na mě dokázala soustředit. Ale bylo nádherné jarní počasí, sluníčko a teplo, a tak jsme si to hezky užily.

Synchro pohyb - panáček/sed :-)

Synchro pohyb - panáček/sed :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V květnu jsem opět vyrazila jen s Nikou na DD tábor do našeho oblíbeného penzionu „Krakonošovo zátiší“, který se nachází na trase z Jilemnice do Harrachova v malebné podhorské obci Poniklá. U penzionu jsou dvě hřiště, na kterých se dá perfektně trénovat. No a když prší, dá se trénovat uvnitř v prostoru na squash. Dášu jsem nechala s Jirkou doma, protože tento tábor se lišil od minulých tím, že jsme navíc museli trénovat tanec i my páníčkové s taneční cvičitelkou Terezkou Zůnovou.

Poslední den byly postupové zkoušky z DD a nám se konečně zdařilo složit poslední zkoušku HTM1. Tato čtvrtá zkouška nám chyběla, abychom s Nikou získaly  Mastera v Dogdancingu 1. úrovně. Měla jsem obrovskou radost.

 

Zkouška HTM1

Master of Dogdancing 1. úroveň

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve druhé polovině května jsme vyrazily s Nikou a kámoškou Petrou a jejím psem Maxíkem k chovatelce Brigitte Erni na trimovací kurz do Švýcarska (vedla ho chovatelka Pillan Klebo ze Švédska) a navíc jsme jeden den strávily prohlídkou Konstance. Moc se nám tam líbilo.

Konstanz

Ostrov Mainau

Účastníci kurzu pro pokročilé :-)

Trimujeme a trimujeme ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Léto

V červenci jsme se po roce opět vrátily s holkami do penzionu Celnice v Nových Hradech. Letos jsme měly tréninky ale jinak. Dopoledne běhala Dáša agility na jednoduchých parkurech (kvůli operované noze) a odpoledne trénovala Nika dogdancing. Mezi tréninky jsme chodily na dlouhé procházky a jezdily po krásném okolí. Nejhezčí výlet byl do Terčina údolí u Nových Hradů.

Terčino údolí - - vodopád

Maxík, Nika a Dáša

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V srpnu jsme pro změnu denně dojížděly s Nikou na tábor DD do Peruce u Loun.

Nácvik otoček na rohožce

Peruc společné foto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podzim

Na podzim jsme se s Nikou zúčastnily semináře „Rally Dogdance“ vedeného německou zakladatelkou tohoto nového dogdancingového sportu Katharinou Henf. Základem je vymezený prostor, na kterém jsou umístěné cedule s čísly a pokyny, jaký taneční prvek se psem má psovod udělat. Je to vlastně kombinace agility parkuru (cviky jsou číselně označené a je třeba je dle číselné řady postupně provést) a dogdancingu (cviky jsou z dogdancingu).

Začíná se startovní pozicí a pak se pokračuje dle čísel až do finální pozice. Celou dobu hraje psovodem vybraná hudba a psovod se mezi čísly pohybuje v rytmu hudby a v prostoru u čísla provede předepsaný cvik.

Na rozdíl od heel pozic v dogdancingu, kde je předepsaných 10 heel pozic, je zde třeba psa naučit 18 heel pozic. Jinak všechny ostatní cviky v nulté a první úrovni Rally DD jsou podobné jako v 1. úrovni DD.

Účastníci kurzu

Slalom do strany

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22.10.2017 se nám na druhý pokus podařilo s Nikou složit naši první dvojkovou zkoušku – Dances with Dogs (DWD) 2. úroveň. Sice jsme ji nedaly jako na trénincích na 100%, ale přesto se nám podařilo ji složil na Výborně. Nika mi udělala velkou radost, protože ji ani jednou nenapadlo se odpojit a jít si začuchat a celou dobu se na mě soustředila. Vzhledem k tomu, že se na mě musela soustředit téměř tři minuty a pamlsek nebyl v dohledu, je to pro mou malou kernici velký úspěch.

Nika s kokardou

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V září se k nám nastěhovala tátova veteránka Oxana. Prodělala 2 operace (měla zánět dělohy) a díky správné stravě a pohybu s holkami nakonec zhubla za 4 měsíce z původních 13.20 kg na 8.20 kg :-)

Oxana 2017_09_11

Oxana 2017_12_27

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Holky si rozumí, Oxana díky nim opět ožila a řádí s nimi jako zamlada, i když je jí již 10 let :-)

Veselé Vánoce :-)

Vánoce 2017